امکان صادرات فرش ماشینی به کنیا

 

ميزان صادرات ايران به کنيا تا ۲۰۰ ميليون دلار قابل افزايش است

هادي فرجوند در حاشيه همايش معرفي فرصت هاي تجاري کشور کنيا در شيراز در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه روابط ۲ کشور در طول تاريخ همواره دوستانه بوده است، افزود: هم اينک ميزان صادرات خدمات فني و مهندسي از کشورمان به کنيا ۲۰ ميليون دلار است که با حمايت دولت مي توان آن را سالانه به يک ميليارد دلار رساند.
وي، با اشاره به فراهم بودن زمينه سرمايه گذاري در کشور کنيا اظهار داشت: فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران استان فارس مي توانند در زمينه کشت فراسرزميني در کنيا و صادرات قير، مصالح ساختماني، فرش ماشيني، فرش دستباف و موکت به اين کشور فعاليت کنند.
فرجوند، امنيت حاکم بر کشور کنيا را خوب ارزيابي کرد و گفت: اين کشور تسهيلات خاصي براي سرمايه گذاران در نظر مي گيرد که از جمله مي توان به تضمين بازگشت سرمايه اشاره کرد.
سفير جمهوري اسلامي ايران در کنيا اضافه کرد: دولت جمهوري اسلامي نيز براي ترغيب سرمايه گذاران به سرمايه گذاري در اين کشور بايد مشوق هايي را در نظر بگيرد و صندوق ضمانت صادرات هم تسهيلات مورد نياز سرمايه گذاران را فراهم کند.
وي افزود: يکي از نيازهاي ما براي گسترش سرمايه گذاري در اين کشور ايجاد خط فاينانس (تامين مالي خارجي) است تا تجار و بازرگانان ما ترغيب به صادرات محصولات خود به کشور کنيا شوند.
او بيان کرد: در اين زمينه ما از رقباي خود يعني چين و ترکيه که با فاينانسور در پروژه هاي سرمايه گذاري شرکت مي کنند عقب هستيم.
کشور کنيا به مرکزيت نايروبي در شرق قاره آفريقا قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *