اخبار نساجی

۲۰ آبان پایان مهلت کارگران برای ارائه پیش‌نویس اصلاح قانون کار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عضو شورای عالی کار در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
۲۰ آبان پایان مهلت کارگران برای ارائه پیش‌نویس اصلاح قانون کار

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه زمان جلسه شورای عالی کار مشخص نیست، گفت: مهلت دو ماهه کارگران برای بررسی پیش‌نویس ۲۰ آبان تمام است و پیش‌نویس کارگران ارائه خواهد شد.

اولیا علی‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، با اشاره به اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر نهایی شدن اصلاح قانون کار و ارسال آن به دولت و مجلس، اظهار داشت: با توجه به اظهارات قبلی وزیر مبنی بر تامین نظر شرکای اجتماعی در اصلاح قانون کار بعید به نظر می‌رسد غیر از این موضوع محقق شود.
وی ادامه داد: درخواست مهلت دو ماهه کارگران برای بررسی پیش نویس اصلاح قانون کار در حال پایان است و بعد از آن جلسات شورای عالی کار برگزار خواهد شد.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی با تاکید بر اینکه قانون کار یکی از قوانین فراگیر و تاثیرگذار در جامعه و اقتصاد است، گفت: حساسیت‌ها برای اصلاح قانون کار از طرف شرکای اجتماعی زیاد است و ۲۰ آبان ماه پایان مهلت درخواستی کارگران است و البته هنوز زمان برگزاری جلسات شورای عالی کار مشخص نشده است.
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه برخی از افراد و گروه‌ها نمایندگان کارگری را متهم به وقت کشی در اصلاح قانون کار می‌کنند، تصریح کرد: شرکای اجتماعی به رعایت سه جانبه گرایی اعتقاد دارند و این موضوع خواسته مشترک است و اتهام زنی برای نمایندگان کارگری قابل قبول است.
به گفته علی‌بیگی، نمایندگان کارگری در موعد مقرر برگزاری جلسات شورای عالی کار، پیش نویس خود را ارائه و از حقوق کارگران دفاع خواهند کرد.
این فعال کارگری خاطر نشان کرد: جلسات خوبی میان تشکل‌های عالی کارگری وجود داشته و دارد و مباحث کارشناسی و حقوقی انجام شده و اصلاح قانون به منزله فرصت برای شرکای اجتماعی است و نباید فضا را با مباحث غیر کارشناسی و حقوقی مخدوش کرد.
علی‌بیگی در پاسخ به این سوال که پیش بینی می‌کنید در جلسات آینده شورای عالی کار بدون اعمال نظرات کارفرما و کارگر پیش نویس جمع‌بندی و به دولت ارسال شود، بیان کرد: در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد روح سه جانبه گرایی خدشه دار می‌شود و برخلاف مقاوله‌نامه‌های بین‌المللی و قوانین موجود داخلی است.
وی ادامه داد: این موضوع به منزله رفع تکلیف وزارتخانه در اصلاح قانون کار است در حالی که باید قانون با نظرات شرکاء اجتماعی اصلاح و قانون جدید وضع شود که در جهت رشد وتوسعه روابط اقتصادی و اجتماعی کشور باشد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن