اخبار فرش ماشینی

کاشي فرش ها چه هستند؟

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

کاشي فرش ها در واقع قطعات بريده شده و اغلب به شکل مربع از کفپوش هستند که با در کنار هم قرار دادن آنها ميتوان محيط مورد نظر را مفروش کرد.
کاشي فرش ها معمولا نصب آساني دارند و نياز به چسب ندارند و قابل نصب در تمام محيط هاي خانگي و اداري هستند.
کاشي فرش ها عمدتا از الياف نايلون ساخته ميشوند اما در مواردي از مواد طبيعي و ارگانيک مانند پشم و همپ نيز در تهيه آنها استفاده ميشود. پشت کاشي فرش ها نيز معمولا از يک جنس مقاوم با دوام و ضد آب ساخته ميشود.‏
در مقايسه با کاشي فرش ها فکر کردن به نصب کاشي هاي سراميک و يا کفپوش هاي لمينيت بسيار خسته کننده و عذاب آور است .

كاشي فرش ها به راحتي قابل جابجايي هستند

از مزاياي آن ميتوان به موارد زير اشاره کرد :
اولا اين که شما اصلا نيازي به پرداخت هزينه فردي که کفپوش را نصب کند نداريد و توسط خود شما به راحتي قابل نصب خواهد بود.
دوما هزينه زيادي را بابت جابجايي و انتقال آن نمي پردازيد و خودتان ميتوانيد آن را حمل و نقل کنيد .
سوما نياز به زير سازي نداريد و ميتوانيد به راحتي آن را بر روي سطوح سيمان ، کاشي و يا لمينيت قرار دهيد .
چهارما اگر بخشي از کاشي فرش شما کثيف شد يا آسيب ديد نگران نباشيد چون کل فرش را از دست نداديد ! فقط کافي است قسمت آسيب ديده را برداريد و يک قسمت جديد را جايگزين کنيد. بعدا قطعه آسيب ديده را تميز کنيد تا آماده شود .‏
پنجم ،در مواردي که نياز به تغيير دکوراسيون ناگهاني يا جديد داريد ميتوانيد آنها را در عرض يک چشم به هم زدن جمع کنيد .
و در آخر اينکه کاشي فرش ها هميشه به راحتي قابل حمل هستند پس اگر دفعاتي که منزل يا آپارتمان خود را عوض مي کنيد زياد است نگران نباشيد، ميتوانيد به راحتي آنها را به محل جديد ببريد.

hinza chemical تبلیغات

نگهداري از کاشي فرش ها:
نگهداري از کاشي فرش ها بسيار ساده است .کشيدن جارو برقي به طور هفتگي يا روزانه يکي از راههاي معمول تميز کردن آنهاست.
همچنين اگر به طور اتفاقي مايعات بر روي کاشي فرش شما ريخت  ابتدا بايد با يک کهنه يا دستمال کاغذي آب آن را جمع آوري کنيد و بعد کاشي فرش را از جاي خود در آورده و در حياط يا حمام کاملا بشوييد. دقت کنيد که اگر قبل از خشک کردن و کشيدن مايع با دستمال کاغذي و يا کهنه جاذب آب آن را از جا برداريد قطعات کناري آن هم کثيف خواهد شد چون پشت آن عايق است و آب را عبور نميدهد و خود الياف و پرزها هم قابليت جذب آب زيادي ندارند پس به اين نکته توجه کنيد. سپس براي از بين بردن لکه ها از اسفنج و مواد شوينده ضعيف استفاده کنيد و سپس اجازه دهيد تا خشک شود. اما اگر لکه بسيار شديد بود و يا سوختگي در سطح آن رخ داده بود هميشه  داشتن چند کاشي فرش ذخيره در انبار خيال شما را کاملا راحت ميکند.

هزينه ها :
هزينه هاي مربوط به لمينيت در هر متر مربع بالاست و اين مطلب راجع به کاشي هاي سراميکي نيز همين طور است. همچنين براي اين نوع کفپوش ها شما مجبور هستيد تعداد زيادي مواد اضافي هم بخريد مانند چسب، سيمان و… اما در خريد کاشي فرش ها شما هيچ وسيله جانبي نياز نداريد و هيچ هزينه ي اضافي را بابت چسب و… و هزينه نيروي کار براي نصب نمي پردازيد.
کاشي فرش ها هر روزه مورد استقبال بيشتري در جهان قرار ميگيرند همچنانکه در سالهاي اخير رشد مصرف انها زياد بوده و هر روز هم مصرف جديدي براي انها ارائه ميشود.
_ يکي از کاربردهاي خوب کاشي فرشها امروزه در اتاق خواب بچه هاست ،به اين ترتيب که ميتوان با قرار دادن قطعات مختلف در رنگهاي مختلف طرح هاي زيبايي را طبق سليقه بچه ها ايجاد کرد و هر از چند گاهي هم به انها چيدمان جديدي داد.

زيبائي و سادگي كاشي فرش ها موجب رشد مصرف آنها شده است

تحريريه صنعت كهن
مطالب مرتبط با صنعت كفپوش را براي ما ارسال نمائيد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن