اخبار نساجی

کارون شور شد؛ کشاورزی خوزستان در خطر

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

افزایش شوری آب رودخانه کارون موجب کاهش ۱۰‌درصدی سطح زیرکشت نیشکر و سایر محصولات و بحرانی شدن وضعیت آب کشاورزی در استان خوزستان شده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان اعلام کرده است، سال گذشته شوری آب کارون و اراضی پایین دست باعث کاهش بیش از ۱۰‌درصدی تولید محصول نیشکر شد و ادامه این روند لطمه جبران‌ناپذیری به تولید شکر استان خوزستان وارد می‌کند. نسیم صادقی با بیان اینکه، آستانه تحمل شوری محصول نیشکر فقط ۱٫۷ EC است، افزود: در روزهای پایانی سال۹۰ میزان شوری آب سد گتوند حدود ۳٫۵ تا ۴ EC بوده که با رهاسازی یک میلیارد متر مکعب آب سد، این میزان به۲٫۸ EC رسیده است، اما با حد استاندارد و نرمال فاصله زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه، گندم نسبت به شوری ۲٫۷ EC تحمل بیشتری نسبت به نیشکر دارد، افزود: سال گذشته شوری آب کارون و اراضی پایین دست بیش از ۱۰‌درصد در کاهش محصول نیشکر تأثیر داشته است و کماکان ادامه این روند باعث افت تولید و کاهش محصول نیشکر می‌شود.همچنین مدیر امور کشت و صنعت‌های نظام صنفی کشاورزی خوزستان از افزایش بی‌سابقه شوری آب کارون خبر داده و اعلام کرد، شوری آب در نهایت باعث کاهش تولید محصولات کشاورزی در این استان می‌شود.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن