اخبار نساجی

پيشنهاد تشكيل كميسيون مشترك دولت و مجلس

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

پيشنهاد تشكيل كميسيون مشترك دولت و مجلس

معاون پارلماني رييس‌جمهور، از ارائه پيشنهاد خود به رييس مجلس شوراي اسلامي مبني بر تشكيل كميسيوني مشترك بين دولت و مجلس جهت تدوين يك برنامه راهبردي مشترك بين اين دو قوه خبر داد.

hinza chemical تبلیغات

لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه “در آينده نزديك برنامه‌هاي خود را در سمت معاونت پارلماني رييس‌جمهور تشريح خواهم كرد”، گفت: راهبرد اصلي ما، تعامل هرچه بيشتر بين دولت و مجلس است و در اين ارتباط گفت‌وگوهايي را با رييس و نواب رييس مجلس انجام داده‌ام.

وي با اشاره به اينكه “مقام معظم رهبري نيز بر تعامل هرچه بيشتر قوا و وحدت آنها تاكيد دارند”، به اهميت تعامل قواي مجريه و مقننه اشاره كرد و افزود: هرچه تعامل بين اين دو قوه بيشتر باشد، كارايي آنها بيشتر خواهد بود. دولت در سال آخر فعاليت خود قرار دارد، كارهاي زيادي بر عهده آن است، تلاش دارد كارهاي نيمه تمام را به اتمام برساند و مجلس نيز تازه نفس است و اين فرصت بسيار خوبي براي تعامل هرچه بيشتر دولت و مجلس است.

فروزنده به اهميت تدوين قوانين مادر و توجه دولت و مجلس به آنها اشاره كرد و گفت: در راستاي تعامل هرچه بيشتر دولت و مجلس در طول يك سالي كه در پيش رو داريم، پيشنهاد دادم كه كميسيون مشتركي بين معاونت پارلماني رييس‌جمهور و معاونت رييس مجلس تشكيل شود تا برنامه راهبردي مشتركي بين دولت و مجلس تبيين شود كه اين پيشنهاد مورد استقبال رييس مجلس شوراي اسلامي نيز قرار گرفته است.

معاون پارلماني رييس‌جمهور همچنين، با اشاره به اهميت وحدت هرچه بيشتر دولت و مجلس در راستاي حل مشكلات و پيشرفت كشور اظهار كرد: ما اكنون با جنگ تمام‌عيار اقتصادي مواجه هستيم و بايد با همدلي و خلاقيت موثر بين قوا با اين مسائل و مشكلات مقابله كنيم.

وي در ادامه، به سفر اخير خود به بلاروس و تاجيكستان اشاره كرد و گفت:‌ در سفري كه به اين دو كشور داشتم، پيام رييس‌جمهور را به روساي جمهور اين دو كشور براي شركت در اجلاس “نم” ارائه دادم كه مورد استقبال قرار گرفت.

فروزنده در پايان درباره سفر خود به مكزيك براي شركت در كنفرانس علوم اداري جهان اظهار كرد: در اين كنفرانس ۶۰ كشور جهان حضور داشتند و ما مقاله‌اي را در مورد دولت الكترونيك ارائه داده بوديم كه به عنوان مقاله برتر شناخته شد. در حقيقت دستاوردها و تحولات صورت گرفته در نظام اداري ايران را تدوين كرده بوديم كه مورد توجه قرار گرفت.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن