اخبار نساجی

مزایای قانونی به واحدهای صنعتی بدون مجوز تعلق نمی گیرد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

كارگروه حمایت از تولید با موضوع طرح ساماندهی مجوزهای تولیدی كشور با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاههای مرتبط تشكیل جلسه داد.

مسوول دبیرخانه كارگروه حمایت از تولید گفت: در چند جلسه قبل نیز این موضوع بررسی شده بود و قرار شد اعضای كارگروه با توجه به برخی حساسیت های این موضوع بحث و بررسی بیشتری انجام دهند.

كیومرث فروتنی افزود: برای اجرای قوانین ذیربط و جلوگیری از بروز مشكلات برای مردم، حساسیتهایی وجود داشت كه در این جلسه بر روی اصل اجرای طرح توافق شد .

وی اضافه كرد : با توجه به دغدغه های موجود در این مساله قرار شد كمیته ای كارشناسی به سرپرستی مدیر كل دفتر آمار و فرآوری داده ها راجع به جزییات بحث بیشتری به عمل آورند و درجلسه بعدی كارگروه به تصویب نهایی برسانند.

وی با بیان اینكه عمده این موضوع عمدتا راجع به شهرهای بزرگ است اضافه كرد : این واحدها بدون مجوزسه دسته اند: یك دسته واحدهایی كه پروانه بهره برداری ندارند ، دیگر دسته ای كه از جایی غیر از وزرات صنعت، معدن و تجارت پروانه گرفته اند و دسته دیگر واحدهایی كه در یك مقطع زمانی خاصی از این وزارتخانه كارت شناسایی و گواهی فعالیت صنعتی دارند.

فروتنی تصریح كرد: این دسته از واحدها چون تابع مقررات خاصی نیستند و نظارتی نیز بر روی كار این دسته صورت نمی گیرد، بعضا محصولاتی غیر استاندارد نیز تولید می كنند و تابع قوانین مالیات و بیمه كارگران نیستند، از این رو باید شناسایی شوند تا هم سلامت مردم تامین شوند و هم تحت ضابطه در آیند و تحت رقابت با واحدهایی كه شناسنامه دارند و به طور رسمی فعالیت می كنند قرار نگیرند.

وی اظهار كرد: اینگونه واحدها كه اصطلاحا زیر پله ای گفته می شوند از برخی مزایای قانونی نیز برخوردار نخواهند بود و ضمن اینكه در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها كه حمایتهای واحدهای صنعتی و تولید انجام می شود طبیعتا واحدهای بدون پروانه را شامل نخواهد شد.

به گفته فروتنی دوشنبه آینده كمیته كارشناسی تصمیمات نهایی را در زمینه نحوه ساماندهی واحدهای بدون مجوز تولیدی اتخاذ خواهد كرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن