اخبار نساجی

شهرك هاي تخصصي پتروشيمي در كشور ايجاد مي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

شهرك هاي تخصصي پتروشيمي در كشور ايجاد مي شود

رييس دفتر توسعه صنايع تكميلي پتروشيمي كشور گفت: به منظور تكميل زنجيره ي توليدات پتروشيمي، شهرك هاي تخصصي پتروشيمي در كشور ايجاد مي شود.

به گزارش محمد زيار روز جمعه در حاشيه نشست بررسي ظرفيت هاي توسعه صنعت پتروشيمي در شهرستان خوي اظهار كرد: ظرفيت توليد محصولات پتروشيمي در كشور ۷۰ ميليون تن در سال است كه بخشي از اين مواد به صورت خام به خارج از كشور صادر مي شود.

وي اضافه كرد : براي تكميل زنجيره توليدات پتروشيمي و جلوگيري از خام فروشي محصولات پتروشيمي، تفاهم نامه اي بين وزارت صنعت معدن و تجارت و شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران منعقد شده ، كه در آن ايجاد شهرك هاي تخصصي پتروشيمي براي احداث واحدهاي توليد پتروشيمي كوچك و بزرگ با سرمايه گذاري بخش خصوصي پيش بيني شده است.

زيار ياد آور شد: هم اكنون موافقت اصولي براي ايجاد ۱۸ شهرك تخصصي پتروشيمي با سرمايه گذاري بخش خصوصي صادر شده، و كليه زير ساخت ها و امور زيربنايي آن انجام شده است.

رييس دفتر توسعه صنايع تكميلي پتروشيمي كشور گفت: اشتغال مولد در پايين دست صنايع پتروشيمي در مقايسه با بالا دست و ميان دست آن، ۵۰ برابر بيشتر است كه بر همين اساس، عزم شركت ملي پتروشيمي كشور بر ايجاد صنايع پايين دست استوار شده تا از اين طريق ارزش افزوده اين صنعت از كشور خارج نشود.

وي استان آذربايجان غربي را به لحاظ همجواري با كشورهاي جمهوري آذربايجان، تركيه، عراق و نزديكي با كشور ارمنستان، از استان هاي مستعد براي سرمايه گذاري در بخش پتروشيمي دانست و اظهار كرد: مطالعات گسترده اي در اين زمينه در اين استان آغاز شده است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن