اخبار نساجی

تولید محصولات پتروشیمی در دولت یازدهم ٧ میلیون تن افزایش می یابد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بر اساس بررسی ها انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی بخش خصوصی در دولت یازدهم، هفت میلیون و در دولت دوازدهم چهار میلیون تن به تولید محصولات پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش ایرنا، عباس شعری مقدم اظهار داشت: تا کنون ٤٠ درصد از برنامه های چشم انداز ٢٠ ساله در حوزه پتروشیمی محقق شده و از ٧٢ طرح پتروشیمی در دست اجرای کشور ٣٠ طرح هیچ پیشرفتی نداشته است.

وی با اشاره به روند کند توسعه صنعت پتروشیمی در دولت های نهم و دهم گفت: توسعه صنعت پتروشیمی در دولت نهم و دهم به ترتیب ٢٩ و ٥٨ درصد نسبت به دولت هشتم با تاخیر انجام شده است.

شعری مقدم با تاکید بر اینکه با توجه به اهداف از پیش تعیین شده، شرکت ملی صنایع پتروشیمی وظیفه ایجاد جهش دوم بزرگ در این صنعت را بر عهده دارد، گفت: در سالهای گذشته تحریمها و تکلیفهای اعمال شده و توان مدیریتی، سبب عقب افتادگی طرحها در صنعت پتروشیمی شده است.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه با خصوصی سازی عجولانه طی سالهای گذشته یکپارچگی در صنعت پتروشیمی از بین رفته است، گفت: در گذشته مدیران این صنعت با تکیه بر یکپارچگی و منابع در اختیار خود، بیش از شش میلیارد دلار وام و تسهیلات خارجی استفاده کرده اند.

شعری مقدم با یادآوری اینکه در گذشته سرمایه گذاران بایستی ١٠ درصد از هزینه های طرحها را تهیه می کردند، گفت: هم اکنون این میزان ٣٠ درصد افزایش یافته و با توجه به نرخ سه هزار تومانی ارز در کشور، تامین این میزان سرمایه اولیه توسط بخش خصوصی از توان آنها خارج است.

وی با اشاره به ثبات نداشتن قیمت خوراک مجتمعهای پتروشیمی در طولانی مدت گفت: هم اکنون در تلاش هستیم تا دولت در این زمینه تعیین تکلیف نهایی را انجام دهد تا سرمایه گذاران بخش خصوصی با اطمینان خاطر بیشتری در صنعت پتروشیمی کشور حضور یابند.

معاون وزیر نفت از مذاکره با بخشهای مختلف دولتی و نظارتی کشور مانند، دیوان محاسبات و ستاد تدابیر ویژه برای مشخص کردن چگونگی نقل و انتقال اطلاعات و ارائه خدمات میان مجتمعهای خصوصی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد.

وزارت نفت گزارش داد، شرکت ملی صنایع پتروشیمی درخواست کرده است که در طرحهای جدید صنعت پتروشیمی این شرکت حداقل ٢٠ و حداکثر ٤٩ درصد سهم داشته باشد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن