اخبار نساجی

تلاش برای بازگشت سرمایه های ایرانیان مقیم خارج از کشور

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

یکصد و هشتاد و ششمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار شد و طرح های جدید سرمایه گذاری خارجی به ویژه دو طرح مرتبط با سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور به تصویب رسید.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی وفنی ایران، علیشیری در حاشیه جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی، اظهار داشت: در این جلسه ۸ طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به همراه موارد دیگر مرتبط به طرح های سرمایه گذاری خارجی، مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: از جمله طرح های مصوب در این هیات، سرمایه گذاری خارجی طرح تولید انواع رنگ، طرح تولید لوله و شیرآلات مسی و برنجی، طرح تولید کیسه بدون بافت پلاستیکی یک لایه از پلی اتیلن، طرح تولید رنگدانه های معدنی، طرح تولید تونر چاپگر لیزری، طرح تولید صنایع دستی در رشته زیورآلات سنتی و طرح برش انواع سنگ تراورتن بود.

به گفته رییس کل سازمان سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاری این طرح سرمایه گذاری، توسط یکی از ایرانیان مقیم خارج در طرح تولید تونر چاپگر لیزری اجرا می شود که این سرمایه گذاری ضمن تشویق سایر ایرانیان مقیم خارج به ورود سرمایه های خود به کشور، با ورود دانش فنی و تکنولوژی برای اولین بار در سطح کشور تولید تونر چاپگر لیزری را اجرا می نماید و این محصول که در گذشته صرفا وارد می شد، در داخل تولید و جایگزین واردات خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: طرح تولید رنگدانه های معدنی نیز توسط یکی از شرکتهای ترکیه ای اجرا می شود که با این سرمایه گذاری، علاوه بر تامین نیاز داخلی و صرفه جویی ارزی، واردات حذف و در نتیجه صادرات توسعه خواهد یافت. سرمایه گذاری در طرح تولید انواع رنگ ضمن جایگزینی واردات، تعداد۲۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد خواهد کرد.

علیشیری تصریح کرد: سرمایه گذاری در طرح تولید کیسه بدون بافت پلاستیکی یک لایه از پلی اتیلن، ضمن ایجاد ارزش افزوده باعث ایجاد رقابت در شرکت های کوچک و متوسط خواهد شد.

وی اظهار داشت: بطور کلی اجرای طرحهای سرمایه گذاری خارجی مذکور باعث افزایش درآمد مالیاتی دولت، بهبود توزیع درآمد، انتقال تکنولوژی، افزایش اشتغال، توسعه صادرات و کاهش واردات و بهبود کیفیت محصولات داخلی خواهد شد.

در این جلسه مصوبات دیگر در خصوص درخواست سرمایه گذاری مجدد، انتقال حق لیسانس سرمایه گذار خارجی و اصلاح مجوزهای سرمایه گذاری خارجی نیز به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی رسید.

اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی شامل معاون وزیر امور خارجه، معاون معاونت راهبردی رییس جمهور، معاون بانک مرکزی و روسای اتاق های بازرگانی و تعاون عضو می باشند و حسب مورد از دستگاه های ذیربط برای نشست در هیات برای رسیدگی به طرحهای بخشی دعوت به عمل می آید

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن