اخبار نساجی

بهبود تراز بازرگانی ایران درسال جهاد اقتصادی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تین نیوز: رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران از بهبود تراز بازرگانی غیرنفتی کشور در سال جهاد اقتصادی خبر داد .

“عباس معمارنژاد” تصریح کرد : بی تأثیر بودن تحریم های اقتصادی در تنوع کالاهای وارداتی و صادراتی نیز مشخص می شود ، به طوری که در سال ۱۳۹۰ ، جمهوری اسلامی ایران ۵۵۶۵ ردیف تعرفه ای واردات و ۳۳۵۷ ردیف تعرفه ای صادرات داشته که نشان دهنده تنوع کالاهای وارداتی و صادراتی است.

وی افزود : رشد ۲۸ درصدی صادرات غیرنفتی کالاها و رسیدن آن به ۴۳٫۸ میلیارد دلارظرفیت های اقتصادی کشور را در عرصه تولید قابل رقابت در سطح بین المللی نشان می دهد.

معمارنژاد گفت : مقایسه آمار تجارت خارجی در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ نشان می دهد تراز بازرگانی غیر نفتی کشور به شدت بهبود یافته و از ۳۰٫۵ – میلیارد دلار در سال ۱۳۸۹ ( تراز منفی یا فزونی واردات بر صادرات) به ۱۷٫۹ – میلیارد دلار رسیده است.

رئیس کل گمرک ابراز امیدواری کرده است در سال جدید ، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه داخلی، با مدیریت واردات و تقویت تولید داخلی بتوانیم سهم و نقش کشور را در عرصه تجارت بین المللی ارتقاء دهیم.

معمارنژاد گفت : گمرک جمهوری اسلامی ایران بسته حمایتی از تولید را در دو بخش در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: اعطای تسهیلات در پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات، مواد اولیه و کالاهای واسطه ای وارداتی واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران از طریق ترخیص کالا با ضمانت نامه بانکی حداقل ۶ ماهه و حداکثر ۱۱ ماهه و ترخیص نسیه قطعات و مواد اولیه مورد توجه است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

معمار نژاد گفت : تسهیل و تسریع در انجام تشریفات گمرکی با هدف کاهش زمان و هزینه انجام کار برای واحدها تولیدی و سرمایه گذاران هم از طریق هدایت اظهارنامه های وارداتی واحدهای تولیدی به مسیرهای سبز و زرد ؛ پذیرش گواهی بازرسان شرکت های بازرسی بین المللی مورد تأیید موسسه استاندارد برای ترخیص کالا ؛ اولویت در ایجاد انبارهای اختصاصی برای واحدهای تولیدی مورد توجه ماست.

رئیس کل گمرک همچنین از ایجاد سرویس ارزیابی ویژه برای واحدهای تولیدی در گمرکات اصلی کشور و انجام تشریفات ارزیابی در محل برای کالاهای صادراتی واحدهای تولیدی در سال جدید خبر داد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن