اخبار نساجی

بزرگترين شركتهاي فن‌آوري جهان كدام‌اند؟

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

اقتصاد جهانی در وضعیت نگران‌کننده‌ای است؟ این سوالی است که مدیران شرکت‌های بزرگ دنیا هر روز از مشاورانشان می‌پرسند. با این همه آمار و شواهد نشان می‌دهد که اروپا به دنبال محرک‌های رشد اقتصادی بوده و آمریکا یکبار دیگر در مسیر رشد قرار گرفته است. با این حال شرکت‌های بزرگ دنیا که حضور فعالی هم در بازار سهام هم دارند. سال گذشته میلادی را با رشد دو رقمی در میزان درآمد و فروش خودشان پشت سر گذاشته‌اند.

به گزارش ايسنا، مجله فوربس مانند هر سال به بررسی و معرفی بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا پرداخته است. وجه مشترک همه این شرکت‌ها عرضه سهام آنها به صورت عام در بورس است. به طور کلی کارشناسان فوربس شرکت‌های بزرگ دنیا را بر اساس معیارهایی مانند فروش، سود، حجم دارایی و ارزش بازار بررسی می‌کنند.

اما در رتبه‌بندی امسال فوربس از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهانی، شرکت‌های مختلف از ۶۶ کشور جهان حضور دارند. با این حال ایالات متحده آمریکا با ۵۲۴ شرکت و ژاپن با ۲۵۸ شرکت از میان این فهرست دو هزار تایی به ترتیب بیشترین سهم‌ها را از این فهرست در اختیار دارند.

بر اساس اطلاعات سايت شركت مخابرات استان تهران، بد نیست بدانید که این دو هزار شرکت بزرگ جهان به طور کلی ۳۶ تریلیارد دلار درآمد، ۶۴٫۲تریلیارد دلار سود، ۱۴۹ تریلیارد دلار حجم دارایی و ۳۷ تریلیارد دلار ارزش بازار دارند. این شرکت‌ها همچنین ۸۳ میلیون نفر از مردم جهان را در استخدام خودشان دارند. در نهمین رتبه‌بندی سالانه فوربس از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، شرکت نفتی Exxon Mobil برای اولین بار به عنوان بزرگ‌ترین شرکت جهان انتخاب و معرفی شد.

شرکت بزرگ و محبوب اپل هم توانست عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را به خودش اختصاص بدهد و با کسب این عنوان ۲۵ رتبه ارتقا پیدا کند و در جایگاه بیست و دوم این فهرست قرار بگیرد.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

به طور کلی شرکت‌های تکنولوژی از میان فهرست صد شرکت بزرگ جهان، سیزده جایگاه را در اختیار گرفته‌اند تا نشان دهند همچنان در روند رشد اقتصاد جهانی تاثیر گذارند. با این اوصاف بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی در جهان به ترتیب عبارتند از: جنرال الکتریک: این شرکت آمریکایی بزرگ و قدیمی سال‌هاست که با محصولات مختلف خانگی و دیجیتال در زندگی روزمره اغلب ما حضور دارد، در حال حاضر سومین شرکت بزرگ دنیا محسوب می‌شود.

اپل: ارزشمندترین شرکت جهان در حال حاضر ارزشی برابر ۹۵٫۵۴۵ میلیارد دلار دارد. «تیم کوک» توانست بعد از اسطوره دنیای تکنولوژی یعنی استیو جابز، به خوبی ۶۰ هزار و ۴۰۰ نفر کارمند این شرکت را مدیریت کند. اپل در حال حاضر با سود حاصل از فروش ۳۳ میلیارد دلاری رتبه دوم جهان را به خودش اختصاص داده است. به طور کلی اما این شرکت محبوب رتبه ۲۲ را در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در اختیار دارد.

سامسونگ: این شرکت بزرگ کره‌ای که در فضای صنعت و تجارت بیشتر به عنوان یک تولید کننده بزرگ قطعات نیمه رسانا شناخته رتبه ۲۵ را از این نظر در اختیار دارد. بیست و ششمین شرکت بزرگ دنیا اما این روزها در میان مردم جهان به عنوان یک تولیدکننده بزرگ لوازم مصرفی الکترونیک شناخته می‌شود.

وودافون: این شرکت مخابراتی بزرگ هر چند ذاتا انگلیسی است، اما در میان تمام کاربران اروپایی به خوبی شناخته می‌شود. به طور کلی اما وودافون بیست و هشتمین شرکت بزرگ جهان است.

چاینا موبایل: بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی دنیا با حدود ۶۶۵ میلیون نفر کاربر در ماه ژانویه گذشته به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور موبایل جهان معرفی شده است. چاینا موبایل در میان شرکت‌های بزرگ جهان اگرچه رتبه سی و یکم را دارد، اما رتبه نهم را از نظر ارزش بازار در اختیار گرفته است.

آی بی ام: این شرکت بزرگ و قدیمی آمریکایی، پنجمین شرکت بزرگ دنیا از این نظر به حساب می‌آید. اما رتبه کلی این شرکت در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان سی و دوم است.

اِی‌تی‌اندتی: بزرگ‌ترین سرویس‌دهنده مخابراتی آمریکا در حال حاضر سی و سومین شرکت بزرگ جهان است و هفدهمین شرکت ارزشمند جهان هم به حساب می‌آید. این شرکت همچنین رتبه بیست و هفتم را از این نظر به خودش اختصاص داده است.

مایکروسافت: غول نرم‌افزاری جهان در حال حاضر چهل و دومین شرکت بزرگ جهان است و با ارزش بازار ۵۴٫۲۷۳ میلیارد دلار چهارمین شرکت ارزشمند جهان هم به حساب می‌آید.

تلفونیکا: این سرویس دهنده مخابراتی بزرگ اسپانیا در حال حاضر رتبه ۵۷ را در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در اختیار دارد. از سال ۱۹۲۴ فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرده، این روزها برای بسیاری از کاربران اروپا و جهان شناخته شده است. این شرکت با سود ۷ میلیاردی، شصت و ششمین شرکت پر سود جهان است.

وریزون: این شرکت آمریکایی بزرگ در حال حاضر شصت و ششمین شرکت بزرگ دنیا است و چهل و سومین شرکت ارزشمند جهان است.

اچ پی: شصت و هفتمین شرکت بزرگ جهان در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوترهای شخصی جهان هم هست. فروش این شرکت در سرتاسر دنیا آنقدر زیاد است که با درآمد ۱۲۵ میلیارد دلاری حاصل از آن تبدیل به بیست و نهمین شرکت پر فروش جهان شده است.

اینتل: بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تراشه‌های دنیا در حال حاضر رتبه ۸۵ را در میان فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در اختیار دارد. این شرکت سی و پنجمین شرکت ارزشمند جهان است. سود ۹٫۱۲ میلیارد دلاری این شرکت از فروش محصولاتش آن را به بیست و هشتمین شرکت پر سود جهان تبدیل کرده است.

سیسکو: نود و یکمین شرکت بزرگ جهان همان تولیدکننده بزرگ تجهیزات ارتباطی دنیاست. این شرکت که بیشتر به خاطر طراحی و تولید تجهیزات شبکه در جهان شناخته می‌شود، چهل و هفتمین شرکت ارزشمند جهان است. سود حاصل از فروش این شرکت برابر ۷ میلیارد دلار است و آن را به شصت و هفتمین شرکت پر سود دنیا تبدیل کرده است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن