اخبار نساجی

ايجاد ۱۰۰ ميليون دلار خط اعتباري براي صادرات به مصر

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

درديدار نمايندگان رسانه هاي مصر با دكتر غضنفري: ايجاد 100 ميليون دلار خط اعتباري براي صادرات به مصر

وزير صنعت ، معدن و تجارت در ديدار با جمعي از نمايندگان رسانه هاي كشور مصر ، از ايجاد ۱۰۰ ميليون دلار خط اعتباري براي افزايش صادرات به اين كشور خبرداد و گفت: اين خط اعتباري توسط بانك توسعه صادرات و با پوشش صندوق ضمانت پيش بيني شده است .
به گزارش شبكه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران (شاتا) دكتر ” مهدي غضنفري ” در اين ديدار كه در محل ساختمان مركزي وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد ،عنوان كرد: خودرو ، قطعه سازي ، سيمان ، كاشي و سراميك ، انواع داروها ، خدمات فني و مهندسي از جمله زمينه هاي همكاري مشترك است كه جمهوري اسلامي ايران آمادگي خود را دراين خصوص اعلام كرده است.
وزير صنعت ، معدن و تجارت همچنين گفت : نگاهي به روابط  تاريخي ايران و مصر نشان مي دهد كه عزم دو كشور همواره بر توسعه مناسبات بوده است
دكتر غضنفري با بيان اينكه مسير روابط تهران – قاهره به سمت مطلوب در حال هدايت است ، افزود: چشم انداز روابط دو كشور بسيار پر رونق خواهد بود .
وي بر اين موضوع نيز تاكيد كرد:  با وجودي كه در دهه هاي اخير مناسبات سياسي ايران و مصر در حد مطلوب نبود ، اما مردم دو كشور هيچ گاه روابط خود را قطع نكرده اند.
دكتر غضنفري يكي از مهمترين مسائل بر سر راه توسعه اقتصادي ميان تهران و قاهره را عدم اطلاع از توانمندي هاي اقتصادي دو طرف و فقدان سيستم هاي اطلاع رساني مناسب دانست و ابراز اميدواري كرد تا با افزايش آمدوشد هيات هاي تجاري و اقتصادي اين مشكلات حل شود.
وي دربخشي از سخنان خود به سطح مناسبات ميان دو كشور نيز پرداخت و گفت : براساس آمارهاي سال ۲۰۱۱ ميلادي ،  حجم مبادلات فيمابين حدود ۱۰۰ ميليون دلار است كه با توجه به عزم دو طرف اميد مي رود در سال هاي آينده شاهد حجم بالايي از مبادلات باشيم .
دكتر غضنفري به حضور كشورمان در چند نمايشگاه بين المللي مصر در سال هاي گذشته نيز اشاره اي داشت و افزود: شركت خودروسازي سايپا سال جاري ميلادي نيز قرار است با عرضه سه نمونه توليدات خود در نمايشگاه خودرو قاهره حضور يابد.
وي همچنين گفت كه جمهوري اسلامي ايران قرار است درچهل و پنجمين نمايشگاه قاهره در اسفند ماه امسال حضور يابد.
وزير صنعت ، معدن و تجارت در پاسخ به پرسش چند تن از خبرنگاران مصري مبني بر آثارتحريم بر ايران گفت : به طور حتم تحريم هزينه هايي را براي دو طرف دارد ، اما سابقه مبارزات ملت ايران عليه استكبار بر مقاومت ما افزوده است و هيچ گاه بر سر استقلال كشورمان معامله نخواهيم كرد.
دراين نشست همچنين نمايندگان رسانه هاي مصر در سخناني با ابراز شادماني ازسفر به ايران ، بر تمايل بسيار كشورشان براي گشايش درهاي جديد همكاري ميان تهران و قاهره تاكيد كردند و ابراز اميدواري كردند تا بزودي شاهد گسترش روابط ميان دو كشور باشيم.
از نظر آنها ، جمهوري اسلامي ايران كشوري پيشرفته در زمينه هاي مختلف صنعتي  و تجاري است و مصر بايد از اين توانمندي ها استفاده كند.
به گزارش شاتا ، بسياري از كارشناسان اقتصادي ، از مصر به عنوان دروازه ورود ايران به بازارهاي شمال آفريقا نام مي برند.
مصر كشوري با يك ميليون و ۱۴۰ هزار كيلومترمربع و ۸۲٫۰۷ ميليون جمعيت است كه در شمال آفريقا  واقع شده ، از اين كشور يه عنوان پل ارتباطي آسياي غربي ، آفريقا و مديترانه ياد مي شود. اين كشور از شمال با درياي مديترانه ، شرق با نوار غزه و رژيم صهيونيستي ، از غرب با ليبي و از جنوب با سودان هم مرز است .
براساس آمارهاي جهاني حجم مبادلات مصر با جهان درسال ۲۰۱۰ ميلادي ، ۷۱٫۸۶ ميليارد دلار است كه از اين رقم ۴۶٫۵۲ ميليون دلار به واردات و ۲۵٫۳۴ ميليون دلار به صادرات اين كشور اختصاص دارد

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن