اخبار نساجی

انتخاب صادرکننده نمونه بر اساس میزان ارزش افزوده محصولات صادراتی

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رییس سازمان توسعه تجارت ایران بر صادرات با رویکرد ارزش افزوده تاکید کرد و گفت: بنا نداریم از خام فروشی حمایت کنیم و به همین دلیل بیشترین تمرکز در فرایند انتخاب صادرکنندگان، متوجه کسانی است که به ارزش افزوده بیشتری دست یافته اند.

به گزارش ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، ولی الله افخمی راد با اشاره به مهلت ثبت نام صادرکنندگان تا ششم تیر ماه جاری، در خصوص فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه افزود: رویکرد اصلی در انتخاب صادرکنندگان نمونه در سال جاری، انتخاب بر اساس میزان ارزش افزوده محصولات صادراتی است.

وی در تشریح سیاست های سازمان توسعه تجارت در حمایت از صادرکنندگان بخش خصوصی گفت: در فرایند انتخاب صادرکنندگان نمونه ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺣﻤﺎﯾﺖ و ﺗﻘﻮﯾـﺖ ﺑﺨـﺶ ﺧﺼﻮﺻﯽ، در ﺻﻮرت ﺣﻀﻮر واﺣﺪﻫﺎی ﺧﺼﻮﺻﯽ و دوﻟﺘﯽ در ﯾﮏ ﮔﺮوه ﮐﺎﻻﯾﯽ – ﺧﺪﻣﺎﺗﯽ، ﺑﻪ واﺣﺪﻫﺎی ﺧﺼﻮﺻﯽ ۵۰ اﻣﺘﯿﺎز اﺿﺎﻓﻪ ﺗﻌﻠﻖ ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ و در ﺻﻮرت ﯾﮑﺴﺎن ﺑﻮدن اﻣﺘﯿﺎز واﺣﺪ ﺧﺼﻮﺻﯽ و دوﻟﺘﯽ، اوﻟﻮﯾﺖ اﻧﺘﺨﺎب ﺑﺎ ﺑﺨﺶ ﺧﺼﻮﺻﯽ اﺳﺖ.

وی افزود: در کنار شخصیت های حقیقی صادرکننده، تشکل ها و اتحادیه های صادراتی نیز می توانند، در این رقابت ملی شرکت کرده و در بخش ارزیابی و رتبه بندی تشکل ها ثبت نام کنند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

افخمی با اشاره به برگزاری هجدهمین سالروز ملی صادرات افزود: سازمان توسعه تجارت ایران طبق روال سال های قبل و در راستای تحقق اهداف صادراتی و ارج نهادن به تلاش قابل تقدیر فعالان عرصه صادرات کالاها و خدمات غیر نفتی، درصدد شناسایی الگوهای موفق در عرصه صادرات کشور و تجلیل از ایشان به عنوان صادرکننده نمونه است.

وی تاکید کرد: ﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﻤﺘﺎز و ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﻠﯽ به مدت ۵ و ۳ ﺳﺎل ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﻤﺘﺎز و ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪه و ﻃﯽ اﯾﻦ ﻣﺪت ﻣﺠﺎز ﺑﻪ ﺷﺮﮐﺖ در ﻓﺮاﯾﻨـﺪ اﻧﺘﺨـﺎب ﺻـﺎدرﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﻤﺘﺎز و ﻧﻤﻮﻧﻪ ﻣﻠﯽ ﻧیستند، ﻣﮕﺮ آﻧ ﮑﻪ ﻣﯿﺰان ﺻﺎدرات آﻧﻬﺎ به میزان ۱۰ درصد ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺳﺎل اﻧﺘﺨﺎب رﺷﺪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.

رییس سازمان توسعه تجارت از آغاز ثبت نام صادرکنندگان برای شرکت در این فرایند خبر داد و افزود: صادرکنندگان کشور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی انتخاب صادر کنندگان نمونه با عنوان نمونش، در صورت دارا بودن شرایط، به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

افخمی در پایان خاطر نشان کرد: مهلت ثبت نام الکترونیکی تا ششم تیر ماه سال جاری است و صادرکنندگان باید در این مدت، کد رهگیری دریافت نمایند و تا ۱۱ تیر ماه نیز مدارک و مستندات خود را به دبیرخانه انتخاب صادرکنندگان نمونه ارائه کنند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن