اخبار فرش ماشینی

افزايش ۳۰ درصدي توليد فرش دستباف در چهارمحال و بختياري

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تولید فرش دستباف در استان چهارمحال و بختیاری از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر شرکتهای تعاونی فرش دستبافت استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۵۲هزار و ۵۰۰ متر مربع فرش دستباف در این استان تولید شده است گفت: این میزان فرش توسط بیش از ۹۰ هزار بافنده استان چهار محال و بختیاری تولید شده است.

hinza chemical تبلیغات

آقای ملک پور افزود: نقش‌های فرش دستباف این استان ساخته ذهن بافندگان است که تطابق و نظم بین طرح و رنگ و همچنین استفاده از رنگ‌های زیبا با استفاده از عصاره گل‌ها و گیاهان و مواد اولیه طبیعی، شادابی و زنده بودن طرح‌ها و نقش‌های متنوع، باعث شده است فرش چهارمحال و بختیاری از جذابیت خاصی بین دیگر انواع برخوردار باشد.

وی با پیش بینی تولید بیش از ۱۲۶ هزار متر مربع فرش دستباف در استان چهار محال و بختیاری تا پایان سال گفت : ۷۰ درصد فرش‌های بافته شده چهارمحال و بختیاری با کمترین تاثیرپذیری از بحران‌های اقتصاد جهانی از طریق پایانه‌های صادراتی استان‌های اصفهان و تهران به کشورهای حوزه خلیج فارس، آمریکا، چین و برخی کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

آقای شیخی رئیس اداره فرش استان نیز گفت : تخصصی نبودن گمرک ، کمبود نیروی متخصص و کارشناس ارزیاب فرش از مهم‌ترین علل صادرات قالی استان از پایانه‌های صادراتی استان‌های همجوار است و بافندگان این استان توان تولید سالانه ۴۰۰ هزار مترمربع فرش را دارند.
اصالت نقشه (طرح)، ثبات رنگ و دقت در بافت از مهمترین شاخص های فرش‌ دستبافت چهار محال و بختیاری است که در چهار سبک گبه، یلمه، فرش بختیاری و نایینی بافته می شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن