اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

۷۰۰۰ مترمربع فرش‌های حرم امام حسین از کاشان به کربلا ارسال شد

۷۰۰۰ مترمربع فرش‌های حرم مطهر امام حسین (ع)  بالغ بر ۴۰۳ تخته فرش  توسط یکی از شرکت‌های فرش ماشینی کاشان ‌به کربلای معلی ارسال شد.

به گزارش مجله نساجی کهن، به نقل از تسنیم؛ در ایام پایانی ماه صفر که داغ پیامبر اکرم (ص)، ولی نعمت ایرانیان امام رضا (ع) و غریب مدینه امام حسن (ع) بر دل شیعیان سنگینی می‌کند شهرستان کاشان در مزین کردن حرم امام حسین (ع) قدم کوچکی برداشت.

هیئت طوق شیخ رضا کاشان در شام عزای حضرت رضا (ع) در یکی از شرکت‌های فرش ماشینی کاشان گرد یکدیگر جمع شده و از فرش های بافته شده ویژه حرم امام حسین (ع) که به کربلای معلی اعزام می شوند، استقبال کردند.

این فرش های بافته شده که گره به گره آن با زحمات کارگران کاشانی و عشق ارادت آنان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بافته شده طی دو ماه مراحل طراحی، رنگ آمیزی و بافت آن به طول انجامید.

احمد فتاحی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: تعداد ۴۰۳ تخته فرش که شامل ۷۰۰۰ مترمربع فرش می‌شود، از امشب همزمان با شام غریبان امام رضا (ع) به کربلای معلی ارسال خواهد شد.

مدیرعامل این شرکت فرش ماشینی در کاشان با بیان اینکه ارسال فرش ها نزدیک به یک هفته به طول می انجامد، افزود: از پای ضریح اباعبدلله الحسین (ع) تا ورودی صحن های مطهر با این تعداد تخته فرش مفروش می شوند.

فتاحی با بیان اینکه ۱۰۰ کارگر در بافته شدن این فرش ها مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: نقشه این فرش ها به صورت اختصاصی و متناسب با فضای باعظمت حرم امام حسین (ع) طراحی و بافته شده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن