اخبار فرش ماشینیاسلاید شوگزارش نمایشگاه ها

کاشفی ؛ سالن ۸ و ۹ در اختیار سوگلي‌ها نیست!

یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی تهران :: در دو سال اخیر برخی شرکتها سعی کردند یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی تهران را تحریم کنند و با شکل گیری نمایشگاه شهر آفتاب نیز جسارت آنان بیشتر شد، اگر بخواهیم شفاف‌تر درمورد مخالفت برخی شرکت‌ها برای عدم حضور در نمایشگاه صحبت کنیم باید بگوییم که نظر برخی از این عزیزان این است که مجری برگزاری سالن هشت و نه را در اختیار سوگلي‌هاي خود قرار مي‌دهد، در این مورد نظر آقای داوود کاشفی مجری این رویداد را جویا شدیم . ایشان به خبرنگار مجله کهن در این مورد گفت :

يك شكايت كه خيلي از برند ها از ما دارند اين است كه ما يك سالن خيلي خوب داريم به نام سالن هشت و نه و يك سري سالن را داريم كه از كيفيت سالن هشت و نه برخوردار نيستند. اين درواقع ضعف شركت ما نيست، بلکه ضعف ساختاری سايت نمايشگاه هاي تهران است. که البته در طی پنج سال اخير به اين تصميم رسيده‌اند كه باقی سالن‌ها را بازسازي كنند و سالن هاي استاندارد و جديدي را تحویل مجموعه نمایشگاهی دهند. اما مشكلات نقدينگي و تامين بودجه این اجازه را برای نوسازی به آنها نداده است.

اما من به طور دقیق اطلاع دارم كه در دستور کار شركت سهامي نمايشگاه‌ها هست كه سالن ده الي پانزده به طور کامل تخريب شوند و با استاندار هاي لازم و جديد بازسازي صورت گیرد. در نحوه برگزاری نمايشگاه‌ها يك روند اصولي و استانداردي وجود دارد. اجازه دهید من از دوستاني كه در پنج سال گذشته در نمايشگاه دموتکس هانوفر شركت کرده‌اند سوالی بپرسم. آیا در پنج سال گذشته تغییری در محل غرفه شرکت‌های غرفه گذار حاضر در نمایشگاه هانوفر رخ داده است؟ در اینجا عنوان یک مسئله‌ای را لازم می‌دانم. خریدار خارجی مثل خریدار ایرانی نیست.

نمایشگاه فرش ماشنی تهران
نمایشگاه فرش ماشینی تهران

آنها قبل از اینکه در یک رویدادی حاضر شوند می‌دانند بایستی به سراغ چه غرفه‌ای بروند و محصول مورد نظر را از کجا تهیه کنند. این مسئله ثابت بودن محل غرفه‌ها در سالن‌های اصلی در واقع یک نظم نمايشگاهي و يك قاعده کلی است كه ما از آن به شدت دفاع مي كنيم. شما به عنوان شرکت غرفه گذار وقتي يك سال وارد نمايشگاه مي‌شويد و نقطه‌اي را برای اسکان و قرارگیری غرفه مورد نظر انتخاب مي‌كنيد برای آن هزينه مي‌كنيد و تمایل دارید دیگران به راحتی شما را پیدا کنند.

شركت هايي كه در سالن هشت و نه حضور دارند سال هاست به صورت ثابت در نمایشگاه حاضر می‌شوند و قرار گرفتن در یک نقطه ثابت هم روش مناسبي است برای پاسخ به زحمات چندین ساله آنها. ما در شركت توسعه اوراسيا نوید، هيچوقت به هيچكس به عنوان سوگلي نگاه نكرده‌ايم و از هيچكس يك هزارتومني مازاد بر آن چيزي كه تكليف نمايشگاه بوده نگرفته‌ایم. علي رغم اين مسئله كه ساير همكاران ما در دیگر حوزه‌های برگزاري رويدادهاي بين‌المللي تهران هستند با استفاده از نكته‌اي تحت عنوان اسپانسرينگ درنمايشگاه اقدام به فروش محل‌های خوب و بکر سالن‌های نمایشگاه به برخی شرکت‌ها می‌کنند.{يكي از شاخص هاي گرفتن اسپانسر اختصاص غرفه در نقاط مناسب سالن ها مي‌باشد.}

ما در طول سه سال اخير فقط و فقط از عنصري تحت عنوان تعرفه دوبرابر سالن‌ها كه به غرفه هاي ورودي اختصاص می‌یابد و شركت نمايشگاه ها اين مجوز را به مجریان برگزاری داده كه براي كسري هاي نقدينگي از اين آيتم بهره ببرند استفاده کرده‌ایم. در اين چند سال اخير هم كسي با اين موضوع مخالفتي نداشته بود و اعتراضي به ما منعكس نشده است.

 

یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی تهران در تاربخ ۲۲ لغایت ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ در  بزرگراه چمران – محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود.

‫——————————-‬

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر :‌  لیست شرکت کنندگان یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی 

‫——————————-‬
تحریریه مجله نساجی کهن

ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن