اخبار نساجی

گلايه مدير عامل بانك ملي از نرخ‌هاي سود غيرمجاز

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

گلايه مدير عامل بانك ملي از نرخ‌هاي سود غيرمجاز

مدير عامل بانك ملي با اشاره به توافق بانك‌ها بر نرخ بين هفت تا ۲۰ درصد تصريح كرد كه نرخ‌هاي سود بالاتر از اين رقم خلاف توافق بين بانك‌هاست و بانك مركزي به آن رسيدگي خواهد كرد.

فرشاد حيدري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران، در مورد نرخ سودهاي سالانه بالاتر از ۲۰ درصد برخي بانك‌ها و موسسات مالي كه پيش از اين رييس كل بانك مركزي نيز با تاييد وجود اين تخلف در اين مورد هشدار داده بود، گفت: اين نرخ‌هاي سود خلاف توافقي است كه چه بانك‌ها و چه شوراي هماهنگي بانك‌ها تفاهم كرده بودند.

وي ادامه داد: توافق بر اين بوده كه نرخي را بين رنج خاصي بين هفت تا ۲۰ درصد مراعات كنيم و اگر كسي علاوه بر اين عمل كرده از آن تفاهم تخلف كرده و بانك مركزي حتما رسيدگي مي‌كند.

حيدري همچنين در ارزيابي افزايش نرخ سود سپرده‌ها عنوان كرد: چون سر جمع نقدينگي كشور يك عدد واحد است، نرخ سود كه نمي‌تواند مجموع نقدينگي كشور را افزايش دهد. اما تغيير نرخ سود طبقه‌بندي شده است و ميزان سپرده‌ها را تغيير مي‌دهد.

وي متذكر شد: اگر نرخ‌ها پايين باشند ممكن است سپرده‌ها به سمت جاري و كوتاه‌مدت حركت كنند اما اگر نرخ‌ها بالا بروند ممكن است به سمت مدت‌دار بروند و‌ آن وقت به شبه پول تبديل مي‌شوند كه مديريت و تزريق آن‌ها به واحدهاي توليدي راحت‌تر و مديريت شده اعمال خواهد شد.

مدير عامل بانك ملي تصريح كرد: در نتيجه تغييراتي كه در نرخ اعمال شد به ثبات تسهيلات‌دهي بانك‌ها كمك كرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن