اخبار نساجی

کاهش حمل و نقل جهانی ماشین آلات نساجی در سال ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ محموله های جهانی دستگاه‌های ریسندگی، بافت، پارچه بافی، بافندگی و اتمام به طور متوسط در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. تحویل دوک‌های نخ ریسی کوتاه پنبه، روتورهای باز و دوک‌های بلند پنبه به ترتیب ۲۰٪ ،۲۰٪ و ۶۶٪ کاهش یافت. تعداد دوک‌های تکسچرایزینگ کششی ارسال شده ۴٫۵ درصد کاهش یافته و تحویل ماشین بافندگی بدون ماکو ۰٫۵ درصد کاهش یافته است.

تحویل ماشین گردباف بزرگ ۱٫۲ درصد کاهش یافته در حالیکه تحویل ماشین کشبافی تخت ۴۰ درصد کاهش یافته است. مجموع تحویل ها در بخش تکمیل نیز به طور متوسط ۲٪ کاهش یافته است.

این نتایج اصلی چهارمین آمار سالانه حمل و نقل بین المللی ماشین آلات نساجی (ITMSS) است که اخیرا توسط فدراسیون بین المللی تولید کنندگان نساجی (ITMF) منتشر شده است. این گزارش شامل شش حوزه ماشین آلات نساجی، یعنی ریسندگی، رسم بافت، بافندگی، گردبافی بزرگ، کشبافی تخت و تکمیل است. خلاصه ای از یافته ها برای هر دسته در زیر آورده شده است. نظرسنجی سال ۲۰۱۹ با همکاری بیش از ۲۰۰ سازنده ماشین آلات نساجی که نمایانگر اندازه گیری جامع تولید جهانی است ، گردآوری شده است.

ماشین آلات نخ ریسی

تعداد کل اسپیندل های کوتاه پنبه حمل شده در سال ۲۰۱۹ حدود ۱٫۷ میلیون عدد کاهش یافت و به یک سطح ۶٫۹۶ میلیون رسید. بسیاری از دوک های نخ ریسی کوتاه جدید (۹۲٪) به آسیا و اقیانوسیه ارسال شدند جایی که تحویل تا ۲۰٪ کاهش یافته است.

ماشین آلات نساجی

محموله های جهانی دوک نخ ریسی تک بخاری (که عمدتا برای رشته های پلی آمید استفاده می شود) با ۱۲٪ افزایش از نزدیک به ۲۲۸۰۰ در سال ۲۰۱۸ به ۲۵۵۰۰ سال ۲۰۱۹ رسید. با سهم ۸۸٪، آسیا و اقیانوسیه مهم ترین مقصد برای این دوک های نخ ریسی بودند.

ماشین آلات نساجی بافندگی

در سال ۲۰۱۹، تحویل محموله های ماشین بافندگی بدون ماکو در سراسر جهان ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۳۳۲۵۰ عدد رسید.

ماشین آلات بافندگی گردباف و تخت

محموله های جهانی ماشین های بزرگ بافندگی گردباف در سال ۲۰۱۹ با ۲٫۲٪ به ۲۶٫۴۴۰۰ عدد کاهش یافت. منطقه آسیا و اقیانوسیه با دریافت ۸۶٪ از محموله های جهانی، مهم ترین سرمایه گذار جهانی در این گروه بود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن