اخبار فرش ماشینی

«پوشينه‌بافت» قزوين احيا مي‌شود

وزيرصنايع ومعادن گفت: طي اقدامات انجام شده و هماهنگي با مسوولان خصوصي‌سازي استان قزوين، به‌زودي خط توليد نوسازي شده شرکت «پوشينه بافت» راه‌اندازي مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت صنايع ومعادن علي‌اکبر محرابيان در هفتاد و هشتمين سفر استاني هيات دولت و دور سوم سفر به استان قزوين با بيان اين خبر افزود:  پرسنل و کارکنان سه واحد نساجي استان قزوين در جريان خصوصي سازي آسيب ديده و مجموع کارکنان اين سه واحدنساجي  «فرنخ»،  «مه نخ» و  «پوشينه بافت»  ۴هزارو ۵۰۰ نفر بود که با مساعدت‌ها و مصوبات صادر شده دولت بالغ بر ۳ هزارو ۵۰۰ نفر از اين تعداد بازنشست شده و يک هزار نفر باقي مانده‌اند. وي اظهار اميدواري کرد: در جلسه امروز هيات دولت درصدد هستيم مشکلات و مسائل اين ۳ واحد بررسي و رسيدگي شود.

محرابيان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با توجه به اين‌که استان قزوين از اولين شهرهاي مهم صنعتي کشور محسوب مي‌شود طي ۴ ساله دولت نهم و يک ساله نخست دولت دهم براي يک هزارو ۸۰۰ واحد پروانه صنعتي صادر شده است.
وزير صنايع ومعادن در بخش ديگري از سخنان خودگفت: در ۳ سال اخيردر شهر تهران تعداد روزهاي ناسالم  و ناپاک بسيار زياد بوده از اين رو توليد و تامين کپسول‌هاي فشار قوي C.N.G  که بتواند فشار ۲۰۰ بار را تحمل کند احساس مي‌شد.

رسيدگي به چگونگي واگذاري ۳واحد صنعتي قزوين
وزيرصنايع و معادن همچنين در جريان بازديد از واحدهاي توليدي استان قزوين، خواستار رسيدگي به چگونگي واگذاري سه واحد صنعتي اين استان شد.

علي‌اکبر محرابيان در اين بازديدها گفت: کارکنان سه واحد نساجي استان قزوين به دليل خصوصي‌سازي آسيب ديده و مجموع کارکنان اين سه واحد نساجي که ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بودند با صدور مصوبه دولت، ۳هزار و ۵۰۰نفر از اين تعداد بازنشست شده و يک هزار نفر باقي مانده‌اند. محرابيان گفت: طي پنج سال اخير براي يک هزارو ۸۰۰ واحد پروانه صنعتي در استان قزوين صادر شده است که با انجام اصلاحات پروانه‌هاي صنعتي صادر شده و نوسازي واحدهاي صنعتي قديمي هم‌اکنون ۳هزار و ۲۰۰ واحد فعال صنعتي در سطح استان قزوين در حال فعاليت هستند.
محرابيان تصريح کرد: توليد کپسول‌هاي گاز C.N.G   در استان قزوين در ۶ ماه آينده به ظرفيت ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسيد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن