اخبار فرش ماشینی

يارانه نقدي به پنبه‌كاران پرداخت مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدير زراعت سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي از پرداخت يارانه نقدي به كشاورزان پنبه‌كار خبر داد
‏حسين سابقي امروز در گفتگو با خبرنگاراران  در مشهد اظهار داشت: در سال گذشته حدود ۵۲هزار هكتار از اراضي آبي استان اعم از اصلاح‌شده و بومي زير كشت پنبه قرار گرفت.
وي افزود: برآورد مي‌شود كه از اين وسعت حدود ۱۰۰ هزار تن وش توليد شود.
وي گفت: با توجه به كاهش قيمت جهاني پنبه و كاهش تعرفه واردات اين محصول، كشاورزان پنبه‌كار موفق نشدند محصول توليدي خود را به بهاي مناسب به فروش برسانند.

وي افزود: بنابراين به منظور حمايت از كشاورزان پنبه‌كار مقرر شده به ‌ازاي هر كيلو وش تحويل به كارخانجات پنبه پاك‌كني مجاز ‌كه تا پايان سال ۸۷ تحويل شده‌، مبلغ ۳۷۵ ريال يارانه نقدي پرداخت شود.
اين‌ مسئول تاكيد كرد: با توجه به كمبود وقت ضروري‌ست كشاورزان پنبه‌كار در اسرع وقت براي ارائه اطلاعات لازم به ‌منظور تكميل فرم‌هاي مربوطه به كارخانجات پنبه پاك‌كني ذي‌ربط مراجعه كنند.
مدير جهاد كشاورزي نيشابور نيز گفت: قنات روستايي دامنجان شهرستان به طول ۸۰۰ متر و عمق مادرچاه ۲۰ متر پس از گذشت ۴۵ سال بازسازي شد.

علي دهباشيان اظهار داشت: ۵۰۰ متر قنات يادشده به علت سيل كاملاً تخريب و مسدود شده بود و حدود ۴۵ سال بود كه از آن بهره‌برداري نمي‌شد.
مدير جهاد كشاورزي ميزان آب‌دهي قنوات شهرستان را بالغ بر ۹ هزار ليتر در ثانيه دانست و افزود: با بارندگي اين مقدار آب‌ مي‌تواند ۱۸ هزار و ۵۰۰ هكتار از اراضي سطح زيركشت را آبياري كند و حدود ۱۰هزار خانوار روستايي از مزاياي آن بهره‌مند مي‌شوند. ‏
منبع خبرگزاري فارس

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن