اخبار نساجی

وضعیت تامین کالاهای اساسی

 

وضعیت تامین کالاهای اساسی

 

گزارش غضنفری از دیدار با روحانی

وزير صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر دیروز به همراه معاونانش به دیدار رئیس جمهور منتخب رفت و گزارشی از وضعیت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرد.

به گزارش مهر، مهدی غضنفری دیروز در مراسمي به مناسبت دهه توليد ملي و روز ملي اصناف گفت: اوج اعتلاي تعامل با اصناف را در دولت هاي نهم و دهم شاهد بوديم، هرچند كه در دولت هاي قبلي اين همراهي وجود داشته و در دولت هاي بعدي نيز تدوام خواهد داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تعامل دولت هاي نهم و دهم با صنوف و مجامع صنفي شكل ساماندهي شده اي به خود گرفت و رئيس جمهوري نيز به طور جدي پيگيري اين موضوع بود.
وي در اين مراسم كه با حضور معاون اول رئيس جمهوري، وزير كشور، سيدمسعود ميركاظمي و جمعي از مسئولان دولتي و بخش خصوصي برگزار شد، تصريح كرد: در ۸ سال گذشته تلاش بر اين بود تا ارتباط سيستماتيک و سامان يافته ادامه پيدا كند و در عين حال بسياري از امور به اصناف واگذار شود.

غضنفري با تبريک تبديل شوراي اصناف به اتاق اصناف در قانون جديد نظام صنفي به صنوف و مجامع صنفي كشور گفت: همراهي با اصناف در ۸ سال گذشته به يک فرهنگ تبديل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از اصناف به عنوان مردان و زنان كوشا و پاسدار انقلاب اسلامي و پشتيبانان هشت سال دفاع مقدس و اسطوره هاي مقاومت ياد كرد و افزود: در زمان اجراي قانون هدفمندي نيز پديده منحصر به فردي را شاهد هستيم كه همراهي و همكاري اصناف در موفقيت اين برنامه غيرقابل توصيف است.

وی خطاب به اصناف بیان داشت: هم اكنون نيز كه در زمان تحريم بسر مي بريم به همان پايمردي ها و جوانمردي شما نياز داريم چرا كه دشمنان فشارهاي بسياري را وارد كرده و بدنبال گراني و كبمود كالا هستند.

غضنفري با بيان اينكه شرايط تامين كالاهاي اساسي در زمان كنوني خوب است گفت: موضوع توزيع نيازمند مراقبت هاي بيشتر اصناف است. از نظر وي، در اين نبرد سنگين اقتصادي كه بين نظام و دشمنان جمهوري اسلامي وجود دارد بار سنگيني بر دوش اصناف است و شرط موفقيت همراهي صنوف است چرا كه در اين صورت پشتيباني مردم را نيز خواهيم داشت.

وي ادامه داد: در اين شرايط درخواستي نيز از اصناف دارم و آن اين است كه برگ زرين ديگري بر افتخارات كشور بيافزايند تا شاهد آن باشيم كه دشمن قادر نباشد از طريق تحريم ها مشكلي براي مردم ايجاد كند.

كالاهاي ماه مبارک رمضان تامين است

وزير صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هم اكنون موجودي كالاهاي اساسي در مقايسه با سال گذشته بسيار بهتر است و اصناف نيز در اين خصوص برنامه ريزي هاي لازم را كرده اند. وي يادآور شد: سال گذشته با مشكل تامين مرغ مواجه بوديم، اما در زمان حاضر نهاده هاي دامي به اندازه كافي موجود است و مشكلي در اين خصوص نداريم.

گزارش آخرين وضعيت صنعت، معدن و تجارت به رئيس جمهوري منتخب

غضنفري كه در اين مراسم با تاخير حضور يافت گفت كه پيش از ظهر امروز به همراه معاونانش به حضور رئيس جمهوري منتخب رفته اند و گزارشي از آخرين وضعيت صنعت، معدن و تجارت ارائه كردند.

وي افزود: در اين جلسه موضوع اصناف و روز ملي نيز مطرح شد و حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني نيز خواستار آن شد سلام وي را به شما برسانم. غضنفري افزود: خدا را شاكرم در پايان ۸ سال فعاليت دولت هاي نهم و دهم آنچه دولت انتظار داشت كه همان روابط دو طرفه و مثبت با اصناف است محقق شد و شرايط هم اكنون به نقطه اي رسيده كه در مراسم امسال از وزراي سابق بازرگاني تقدير مي شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن