اخبار نساجی

وضعيت قرمز در بورس تهران حاكم شد

 

وضعيت قرمز در بورس تهران حاكم شد

بازار سهام كشور در اولين روز معاملاتي هفته شاهد ريزش سنگيني بود كه در جريان آن قيمت اكثر شركتهاي بورسي افت كرد و شاخص كل بورس با ريزش۲۷۰ واحدي مواجه شد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، بورس تهران كه نمايشگر وضعيت اقتصاد كشور است اين روزها حال و روز خوبي ندارد و درجه حرارت آن مدام قرمز رنگ مي شود اما وقوع برخي مسائل حال اين بازار كوچك را وخيم تر كرد و موجب شد تا درجه حرارات آن ۲۷۰ واحد ديگر بيشتر شود.

به اين ترتيب حركت آرام و منفي بورس تهران در هفته هاي گذشته، امروز با ريزش ۲۷۰ واحدي شاخص و قرمز شدن قيمت سهام شركتها شدت گرفت و در اولين روز معاملاتي هفته صف هاي فروش زيادي براي اكثر شركتهاي بورسي تشكيل شد.

اين كاهش قيمت ها كه به دليل وقوع برخي مسائل خارجي روي داد باعث شد تا دماسنج بازار سرمايه به عدد ۲۶ هزار و ۳۶۵ واحد برسد و موجب نگراني سهامداران از آينده سهام هاي خود شود؛با اين وضعيت امروز سهامداران زيان ده ترجيح دادند سهام خود را در ضرر به فروش برسانند.

به اين ترتيب در معاملات امروز تالار شيشه‌اي روند افت قیمت ها در بازار شدت گرفت و صف هاي فروش براي صنایع پيمانكاري،فلزی، پتروشیمی و سیمان تشكيل شد.با اين حال گسترش نفت وگاز پارسيان،بانك ملت،مخابرات و غدير بيشترين تاثير را در افت شاخص امروز داشتند.

وضعيت قرمز در بورس تهران كه مشخص نيست تا چه زماني قرار است ادامه پيدا كند، باعث شد تا ارزش بازار سرمايه نيز به عدد ۱۲۵ هزار ميليارد تومان برسد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن