اخبار نساجی

واقع‌نگری در فهرست بدهکاران بانکی و رایزنی با لاریجانی برای حمایت از تولید

 

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تأکید براینکه امسال واقع نگری در فهرست بدهکاران بانکی انجام خواهد شد، گفت: ستاد جلوی رشد معوقات بانکی را گرفته است چراکه اگر این کار انجام نمی شد الان مطالبات معوق ۳۰۰-۴۰۰ هزار میلیارد تومان شده بود.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در ارتباط با اقدامات انجام شده در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای وصول معوقات بانکی، اظهار داشت: هم اکنون حجم معوقات بانکی حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان است ولی اگر با معوقات بانکی مقابله نشود این میزان به سرعت ۲-۳ برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه علت اصلی افزایش معوقات بانکی سودهای تسهیلات و جرایم تاخیر می باشد، تصریح کرد: اصل وام، اصل سود به همراه جریمه سه عامل اصلی افزایش معوقات بانکی است.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی جلوی رشد معوقات بانکی را گرفته است چراکه اگر این کار انجام نمی شد الان مطالبات معوق ۳۰۰-۴۰۰ هزار میلیارد تومان شده بود.

یوسفیان ملا ضمن اشاره به اینکه بسیاری از بدهکاران بانکی که هم اکنون ممنوع الخروج می باشند اصلا گیرنده وام نیستند، افزود: این افراد بخاطر ضمانت در جرگه بدهکاران بانکی قرار گرفته اند. این درحالی است که بانک ها نباید در گام اول به سراغ ضامن بروند بلکه باید در ابتدا تلاش خود را برای وصول معوقات از بدهکار اصلی انجام دهند.

وی ادامه داد: البته آقای لاریجانی رئیس مجلس برای کمک به تولید قصد ساماندهی معوقات بانکی را دارد؛ این موضوع خواست اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از رئیس مجلس بود.

این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: رئیس مجلس هم اکنون در فکر صحبت با ستاد و بانک‌هاست تا به راه حل مطلوبی در خصوص بدهکاران اصلی و ضامن ها برسند. ضمن آنکه تصمیمی هم برای سایر بدهکاران بانکی گرفته شود.

یوسفیان ملا با تأکید براینکه امسال واقع نگری در بدهکاران بانکی انجام خواهد شد، تصریح کرد: از آنجایی که بانک مرکزی به تنهایی قادر به انجام کاری نیست و عملاً قدرت کنترل بانک های کشور را ندارد باید تصمیم جدی برای این موضوع گرفته شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن