اخبار نساجی

نیمی از ردیف های تعرفه ای ارز ۱۲۲۶ تومانی نمی گیرند

 

نیمی از ردیف های تعرفه ای ارز ۱۲۲۶ تومانی نمی گیرند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات کالا در سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است، گفت: نیمی از ردیف های تعرفه ای موجود ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی نمی گیرند اما برای نیمی دیگر تلاش داریم با همکاری بانک مرکزی، ارز مورد نیاز را به موقع تامین کنیم.

مهدی غضنفری در گفتگو با مهر با اشاره به رونق صادرات غیرنفتی کشور و هدفگذاری های صورت گرفته در راستای افزایش صادرات سال ۹۱ کل کشور، گفت: واردات کشور در سال ۹۰ حدود ۷ درصد کاهش یافته و این امر زمینه ای را برای حمایت از تولید ملی فراهم کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: واردات کالا به کشور نشانگر این است که بخش عمده ای از کالاهای وارداتی را مواد اولیه، تجهیزات احداث و کالاهای واسطه ای تشکیل می دهند که بر این اساس، در تامین ارز اولویت دارند، این درحالی است که اولویت دیگر تامین ارز برای کالاهای اساسی است.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، به نظر می رسد که نیمی از ردیف های تعرفه ای، می توانند از ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی استفاده کنند، بنابراین بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی، تلاش داریم که به بهترین شکل، ارز مورد نیاز آنها را تامین کنیم.

غضنفری همچنین از لحاظ کردن منویات مقام معظم رهبری در رابطه با تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در استراتژی بخش صنعت و معدن کشور خبر داد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن