اخبار فرش ماشینی

نگران كمبود ظرفيت در تجارت نيستيم

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

گروه بازرگاني – عليرضا ساطعي، عضو هيات عامل و معاون امور بندري سازمان بنادر و دريانوردي در خصوص لزوم تبديل بنادر كشور به مناطق ويژه اقتصادي گفت: در ماده يك قانون مناطق ويژه اقتصادي اشاره شده كه به منظور پشتيباني از فعاليت هاي اقتصادي، برقراري ارتباط تجاري بين الملل، تحرك در اقتصاد منطقه اي، توليد و پردازش كالا، انتقال فن آوري، ايجاد اشتغال غيرمولد، صادرات غيرنفتي، جلب و تشويق سرمايه گذاري خارجي، ترانزيت كالا، صادرات مجدد و ترانشيب به دولت اجازه داده مي شود كه شهرستان هايي كه استعداد لازم براي تحقق اهداف مذكور را دارند به مناطق ويژه اقتصادي تبديل شوند.

وي افزود: بنابراين بنادر كشورمان به دليل شرايط خاص و قابليت هاي بي شمار به صورت بالقوه مراكزي مناسب براي اعمال اين قوانين و مقررات، رشد سرمايه گذاري و رونق تجاري و اقتصادي هستند.
ساطعي با بيان اينكه بنادر پيشرفته در دنيا حلقه هاي مهم در زنجيره تامين لجستيك به شمار مي روند، خاطرنشان كرد: براي گسيل شدن به بنادر نسل دوم و سوم تبديل بندرمان به منطقه ويژه اولويت پيدا مي كند.
معاون امور بندري سازمان بنادر در پاسخ به اينكه چرا مناطق ويژه و بنادر ساير كشورها نظير دبي و تركيه در سال هاي اخير پيشرفت قابل توجهي داشته اند، اما بنادر ايران رشد نكرده اند، گفت: اين مقايسه اشتباه است، در بنادر ايران حدود ۱۴۰ميليون تن ظرفيت بازرگاني وجود دارد كه حدود ۱۲۰ميليون تن از اين ظرفيت در حال استفاده است. عمدتا بنادر كشورمان تجارت داخلي و نياز كشور در امر صادرات و واردات را سر و سامان مي دهند.
وي افزود: در جبل علي نقش بندر فراتر از تامين نيازهاي واردات و صادرات است و دبي به عنوان مركز توزيع منطقه اي محسوب مي شود. در همين راستا اگر صرفا بنادر را از مجموعه كشور جدا و با بنادر كشور ديگري مقايسه كنيم اين مقايسه غلط است.

ساطعي با اشاره به اينكه بندر جزئي از سيستم اقتصادي كشور است، تاكيد كرد: فعاليت بنادر متاثر از سيستم اقتصادي كشور است و حمل ونقل پاسخگوي تقاضايي است كه از تجارت مي شود، بنابراين هر اندازه ميزان اقتصاد و تجارت كشور رونق داشته باشد، ظرفيت بنادرمان به همان ميزان افزايش مي يابد.

hinza chemical تبلیغات

وي تصريح كرد: ظرفيت سازي سازمان بنادر متناسب با توسعه تجارت در كشور است. هيچ وقت در بنادرمان مشكل ظرفيت نداشتيم و ظرفيت هاي ايجاد شده جلوتر از مبادلات تجاريمان بوده، به طوري كه در حال حاضر نيز حدود ۲۰ تا ۱۵ ميليون تن ظرفيت خالي در بنادر وجود دارد و نگران مشكل كمبود ظرفيت در تجارت نيستيم. عضو هيات عامل سازمان بنادر و دريانوردي در خصوص علت عدم رشد مناطق آزاد كشورمان اظهار داشت: بندر يكي از مجموعه هاي اقتصادي كشور است و اگر در منطقه آزاد دبي هزاران شركت خارجي سرمايه گذاري مي كنند ساير نيازمندي هاي تجاري نظير سيستم پولي و بانكي در اختيارشان است و موانع گمركي وجود ندارد و تمركز در تصميم گيري ها باعث جذب سرمايه گذاري مي شود.وي در ادامه ابراز عقيده كرد: بنادرمان نسبت به بنادر كشورهاي همسايه هيچ كم و كاستي ندارند و مشكلات ما زيرساختي نيست بلكه مسائل نرم افزاري وجود قوانين و مقررات دست و پاگير و عدم هماهنگي بين دستگاه هاي مختلف از دلايل اين روند كند توسعه و پيشرفت است.
سايت  magiran

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن