اخبار فرش ماشینی

نوغانداری اشتغال بخش غیر فعال جامعه را فراهم می سازد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابرایشم ایران گفت: پرورش کرم ابریشم علاوه بر ایجاد امکان استفاده از تمامی نیروی فعال، امکان بکارگیری بخش غیر فعال جامعه روستایی از جمله زنان، کودکان و سالخوردگان، که توان انجام کارهای کشاورزی را ندارند، فراهم می سازد.
فرزام پوررمضان در گفتگو با خبرنگار مهر به ویژگیهای اقتصادی نوغانداری و صنایع ابریشم اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری در این رشته در مقایسه با پاره ای از فعالیتهای تولیدی کمتر بوده و زمان بازگشت سرمایه از برخی رشته های دیگر سریعتر است و دیگر اینکه کشت و کار توت در غالب خاکها و کیفیات مختلف توپوگرافی و شرایط متفاوت فنی امکان پذیر بوده و بخصوص در موقعیت جغرافیایی کشور در بیشتر نقاط مملکت قابل اجرا است.
وی عنوان کرد: با یکبار ایجاد توتستان امکان بهره برداری طی ۱۵-۲۰ سال بعد فراهم خواهد شد و هزینه های نگهداری سالانه نیز چندان قابل ملاحظه نخواهد بود و این فعالیت امکانات تامین مواد اولیه برخی از صنایع قالی بافی، پزشکی و نظامی را فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابرایشم ایران گفت: این فعالیت می تواند به عنوان منبع درآمد ارزی کشور از طریق تولید مواد خام، نخ ابریشم قالی بافی، تولید پارچه و سایر فرآورده های ابریشمی مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: نوغانداری حرفه ای است کارگر طلب و اشتغالزا که به صورت شغل فرعی نیز می تواند در مجاورت مشاغل اصلی روستای مورد توجه قرار گیرد.
پوررمضان ادامه داد: با فراهم ساختن منبع درآمد اضافی برای روستائیان می توان به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها و همچنین این فعالیت بواسطه تامین درآمد مستمر می تواند در توسعه و بهبود وضع زندگی جوامع روستایی مؤثر باشد.
مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابرایشم ایران تاکید کرد: پرورش کرم ابریشم در خانوارهای دهقانی کم زمین ترویج تا اوقات فراغت افراد خانوار کشاورز صرف پرورش کرم ابریشم شده و از این راه به درآمد آنان اضافه شود.

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن