گزارش نمایشگاه ها

نخستين جشنواره هنري پوشاك و زيورآلات هرمزگان برگزار مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

با هدف احياي لباس‌هاي بومي و محلي؛

نخستين جشنواره هنري پوشاك و زيورآلات هرمزگان برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير اجرايي جشنواره پوشاك و زيورآلات هرمزگان گفت: هدف اين جشنواره معرفي پوشاك و زيورآلات استان هرمزگان و احياي لباس‌هاي بومي و محلي است.

hinza chemical تبلیغات

مهدي نظري‌نانگي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: موضوعات موجود در اين فستيوال پوشاك بومي هرمزگان، پوشاك مدرن با هويت سنتي تلفيقي، عكاسي، مقاله و همچنين هنرهاي تجسمي است.

وي همچنين بيان داشت: پوشاك بومي شامل روسري، لچك، برقع، پيراهن، شلوار، پاپوش، چادر و زيورآلات و پوشاك‌هاي مدرن داراي ويژگي‌هايي مانند سايز متعارف، رنگ‌هاي شاد و مناسب با هم، كيفيت در دوخت، اصالت در طراحي يا تزئين‌ها، كيفيت و مرغوبيت پارچه هستند.

مدير اجرايي جشنواره پوشاك و زيورآلات هرمزگان در ادامه افزود: در بخش عكاسي، تصاوير در دو گروه پوشاك و زيور آلات زنان و مردان هرمزگان و پژواك مدرن با هويت سنتي و بومي هرمزگان در ديد عموم قرار مي‌گيرد.

اين مقام مسئول يادآور شد: مقاله‌ها نيز بر سه گروه فلسفه رنگ در پوشاك هرمزگان، پوشاك هرمزگان از ديروز تا امروز و تأثير پذيري پوشاك هرمزگان از ساير ملل و بالعكس و در هنرهاي تجسمي در بخش‌هاي (سفال، نقاشي، صنايع دستي دريايي، حصير بافي، كار با خاك و شن و زيورآلات) دسته‌بندي مي‌شود.

وي همچنين گفت: زمان برگزاري اين جشنواره ۴ تا ۶ اسفندماه در موزه بزرگ مردم شناسي و خليج فارس بندرعباس است و در پايان اين فستيوال هيئت داوران از بين آثار ارائه شده در هر بخش به سه اثر برتر جوايز نفيسي به همراه تنديس جشنواره و به هفت اثر لوح تقدير اهدا مي‌كند.

نظري‌نانگي در پايان افزود: همت مسئولان در زمينه هنر پوشاك و زيورآلات سنتي و بومي نشانگر فعاليت‌هاي مثبت در راستاي مد و پوشش اسلامي و جلوگيري از اشاعه فرهنگ غرب و غير ايراني است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن