اخبار نساجی

مصرف انرژی در ترکیه نصف ایران است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مشاور ارشد رییس جمهور گفت: کشور ترکیه ۲٫۵ برابر ایران تولید ناخالص داخلی دارد و این در حالی است که مصرف انرژی در آن کشور نصف ایران است.

مشاور ارشد رییس جمهور گفت: کشور ترکیه ۲٫۵ برابر ایران تولید ناخالص داخلی دارد و این در حالی است که مصرف انرژی در آن کشور نصف ایران است.
به گزارش ایسنا، اکبر ترکان در کنفرانس “نقش مهندسی مکانیک در ساخت و سازهای شهری” اظهار کرد: در طول ۲۲ سالی که از آغاز به کار نظام مهندسی گذشته، این سازمان موفقیتهای چشمگیری به دست آورده است.
وی افزود: وقوع زلزله ها در کشور ما باعث شد تا مقررات ملی ساختمان جدی تر پیگیری شود. می توان امروز به جرأت گفت که سازه های ساخته شده زیر نظر نظام مهندسی تا حدود زیادی قابل اعتماد است.
مشاور ارشد رییس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ درصد پرت حرارتی ساختمانهای ما از پنجره است، تصریح کرد: با عایق کردن جداره های بیرونی ساختمان می توان ۱۵ درصد از پرت حرارتی را کاهش داد. امیدواریم در بخش مکانیک هم ماننند پی و سازه موفق باشیم.
ترکان تاکید کرد: تولید ناخالص داخلی ترکیه سالانه ۱۰۰۰ میلیارد دلار است؛ در حالی که این رقم در کشور ما ۴۰۰ میلیارد است. این در حالی است که ما ۲ برابر ترکیه انرژی مصرف می کنیم. بنابراین باید به دنبال بهره وری بیشتر درصنعت ساختمان به عنوان یک صنعت انرژی بر باشیم.
وی با بیان اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان دو مقوله جدا از هم نیستند، گفت: هر دستورالعملی که تدوین می شود باید بر اساس این قانون شکل بگیرد. در غیر این صورت نظام مهندسی تبدیل به یک اتحادیه صنفی می شود.
مشاور ارشد رییس جمهور اظهار کرد: باید از مهندسان صاحب صلاحیت در ساخت و سازها استفاده شود. از سوی دیگر قطع رابطه مالی بین مالک و ناظر باعث می شود تا استقلال عملکردی مهندس ناظر در جهت ارتقای کیفیت ساخت افزایش یابد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن