اخبار نساجی

مراكز دولتی وخصوصی آموزش فنی و حرفه ای كشوربه یكدیگر متصل می شوند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تهران – معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با ایجاد شبكه ملی مهارت ، تمام مراكز دولتی و خصوصی كه مشغول ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در كشور هستند درفضای مجازی به یكدیگر متصل می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ‘علی حكیم جوادی ‘ روز سه شنبه در آیین مبادله تفاهم نامه اجرای شبكه ملی مهارت كه بین وی و ‘كورش پرند’ معاون وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی امضا شد ، هدف از مبادله تفاهم نامه ایجاد شبكه ملی مهارت را ارایه آموزش فنی و حرفه ای در فضای مجازی و بشكل الكترونیكی عنوان كرد.

hinza chemical تبلیغات

وی افزود: با اجرای شبكه ملی مهارت ، تمام مراكز ثابت و آموزش های آزاد تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور شامل ۳۳ مركز اصلی ستادی و ۷۰۰ مركز آموزش دولتی و ۱۸ هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد به یكدیگر متصل خواهند شد.

وی افزود: با اتصال این نقاط و مراكز به یكدیگر و به شبكه ملی اطلاعات ، علاوه بر به اشتراك گذاشته شدن اطلاعات این مراكز ، شاهد صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و وقت كارگزاران و كاربران آموزشی خواهیم بود.

** هزینه مرحله اول ایجاد شبكه ملی مهارت پنج میلیارد تومان پیش بینی شده است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد برنامه زمان بندی ایجاد شبكه ملی مهارت گفت: تا پایان سال ۱۳۹۱ شاهد اتصال نقطه ستادی و ادارات كل در استان ها خواهیم بود.

حكیم جوادی ادامه داد : سازمان فناوری اطلاعات ایران نقش حامی مالی شبكه ملی مهارت كشور را نیز ایفا می كند و هزینه اجرای مرحله اول این شبكه پنج میلیارد تومان پیش بینی شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور ، ظرفیت های خوبی برای توسعه فناوری اطلاعات دیده شده است كه از این ظرفیت ها باید در جهت توسعه كشور استفاده كنیم .

وی با اشاره به اینكه شبكه های الكترونیكی زیادی در كشور در حال شكل گیری است ، اظهار داشت: این شبكه ها مانند شبكه امور مالیاتی و گمركی ، شبكه اتصال مدارس و غیره ، اجزای شبكه ملی اطلاعات هستند .

حكیم جوادی گفت: علاوه بر اهدافی كه در برنامه پنجم توسعه برای حوزه فناوری اطلاعات پیش بینی شده است ، شاهد تدوین شاخص های ۱۴ گانه از سوی دولت و توسط كارگروه مدیریت فاوا برای این حوزه هستیم.

** ۳۰ درصد آموزش های كشور باید به صورت الكترونیكی در آید

وی ارایه ۳۰ درصد آموزش های كشور به صورت الكترونیكی را از شاخص های ۱۴ گانه دولت در زمینه فناوری اطلاعات عنوان كرد و افزود: تبدیل آموزشی های رسمی ( آموزش های آكادمیك ) و آموزش های مدارس به آموزش های مجازی و الكترونیك راحت تر از آموزش های فنی و حرفه ای ( به آموزش الكترونیكی ) است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش سازنده رسانه ها در پیشرفت كشور گفت: بخش عمده توسعه فناوری اطلاعات را مرهون رسانه ها هستیم .

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن