اخبار فرش ماشینی

بی‌مهری دولتمردان به قطب تولید فرش‌های ماشینی

آیا نمایشگاه بین‌المللی فرش ‌تهران به ‌کاشان بازگردانده می‌شود؟

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

گروه استان‌ها – فرش ماشینی در کاشان؛ ظرفیتی که در به آن بی‌مهری می‌شود و سوال اینجاست که چرا مسئولان فرش ماشینی را درنمی‌یابند؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، منطقه کاشان و آران و بیدگل در روز شنبه میزبان علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت بود و در این سفر یک روزه برخی طرح‌ها کلنگ‌زنی و برخی دیگر نیز افتتاح شد و دیدار با صنعتگران نیز بخشی از این سفر بود.

منطقه کاشان منطقه‌ای صنعتی است و در این منطقه صدها واحد تولیدی فعالیت می‌کنند و بر همین اساس توجه بیش از پیش به واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنان و تسهیل در امر تولید بیش از پیش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و لازم است مسئولان در این زمینه تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

محمود تولایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به منطقه کاشان اظهار داشت: با توجه به صنعتی بودن منطقه کاشان ارتباط صنعتگران با اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کاشان بسیار بالاست و در این زمینه مراجعات تولیدکنندگان به بخش‌های مختلف آمار بالایی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه با وجود حجم بالای مراودات و مراجعات به اداره صنعت، معدن و تجارت اما اختیارات این واحد در سطح قابل قبولی نیست، افزود: برخی دستگاه‌‌ها در کاشان به دلیل حجم بالای کاری مستقل از مرکز استان فعال هستند و لازم است اداره صنعت، معدن و تجارت کاشان نیز به صورت مستقل فعال باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کاشان ضمن اشاره به فعالیت شرکت‌های نوپا در این منطقه ابراز داشت: کاشان در تولید فرش رتبه دوم در دنیا را به خود اختصاص داده است و ۷۵ درصد از تولید فرش کشور در منطقه کاشان انجام می‌شود و در حوزه فرش ماشینی به خود کفایی رسیدیم و دانشگاه با صنعت درآمیخته شده و نتایج خوبی را داشته است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن