اخبار نساجی

قرارداد توسعه شش میدان نفتی با پیمانكاران داخلی امضا می شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تهران – مدیرعامل شركت ملی نفت ایران از ادامه روند امضای قرارداد توسعه میدان های نفتی با پیمانكاران داخلی خبر داد و افزود: در ماه های آینده قرارداد توسعه شش میادین نفتی امضا می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی شركت ملی نفت ایران، ‘ احمد قلعه بانی’ گفت: در سال گذشته، به ویژه در شش ماه دوم، بیش از ۱۶ قرارداد امضا و حدود ۲۱ میلیارد دلار سرمایه جذب صنعت نفت شد.

hinza chemical تبلیغات

معاون وزیر نفت افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده تا اردیبهشت ماه سال جاری حدود ۶ قرارداد توسعه میدان های نفت و گاز كشور به امضا خواهد رسید.

وی به مقایسه حجم سرمایه گذاری انجام شده در صنعت نفت در سال ۱۳۹۰ با سال پیش از آن پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۰ با وجود محدودیت های بودجه ای نسبت به سال پیش از آن حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش جذب سرمایه داشتیم كه ۵۰ درصد این سرمایه از منابع خارج از نفت و به سهم مساوی از منابع داخلی تامین شده است.

قلعه بانی با اشاره به برنامه جذب سالانه ۳۰ میلیارد دلار سرمایه طی هر سال از برنامه پنجم توسعه گفت: در سال گذشته ۲۱ میلیارد دلار جذب سرمایه داشتیم كه امید است در سال جاری این رقم به میزان پیش بینی شده نزدیك تر باشد.

مدیرعامل شركت ملی نفت ایران با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تولید گاز در سال گذشته اظهار امیدواری كرد كه بتوان تولید گاز را در سال جاری به ۲۰ درصد افزایش داد و برنامه تولید نفت را نیز مطابق با برنامه ابلاغی از سوی وزارت نفت پیش برد.

معاون وزیر نفت عزم مجموعه صنعت نفت به منظور تولید و توسعه این صنعت را بیش از گذشته ارزیابی كرد و گفت: با وجود محدودیت ها و تحریم های اعمالی، سازندگان داخلی موفق به تامین و ساخت برخی از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و حتی قطعات با تكنولوژی بالا شدند كه در سال جاری این روند نیز ادامه دارد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن