اخبار فرش ماشینیاخبار نساجی

فروشندگان فرش ماشيني طعم رونق عيد را نچشيدند

به گزارش مجله نساجی کهن رييس اتحاديه فرش ماشيني و موکت در خصوص وضعيت صنف فروشندگان فرش ماشيني و موکت گفت: صنف فرش ماشيني و موکت در ساليان اخير درگير رکود است. خريد مردم هم به تبع اين رکود محدود شده است. به خصوص موکت که مثل سابق طرفدار ندارد و فروش فرش ماشيني هم در واحدهاي صنفي محدود شده است.
وي افزود: در ساليان اخير با رشد بي رويه فروشگاه هاي زنجيره اي مواجه شديم و همين موضوع سبب شد تا در سال ۹۵ قريب به ۷۰ درصد فروش فرش ماشيني در اختيار اين فروشگاه ها باشد و سهم واحدهاي صنفي کمتر از ۳۰ درصد بود. این فروشگاه ها با توسل به تبلیغات گسترده و مونوپول کردن خرید و فروش فرش به زنجیره فروش فرش ماشینی و موکت آسیب می زنند.
رييس اتحاديه فرش ماشيني و موکت خاطرنشان کرد: با توجه به اشباع بازار داخلي نياز داريم در سال ۹۶ به موضوع صادرات متمرکز شويم و در اين خصوص حمايت هاي دولت يازدهم و دوازدهم مي تواند نقش موثري ايفا کند. حمايت از توليد اولين اصلي است که مي بايست در اين سال مورد توجه قرار گيرد و براي تحقق اين موضوع شرکت دادن واحدهاي توليدي در نمايشگاه هاي جهاني خيلي اهميت دارد. ایران در بخش صادرات فرش ماشینی و موکت به ویژه در بازار کشورهای منطقه و همسایگانی مانند افغانستان و عراق حرف های زیادی برای گفتن دارد. کما اینکه در سال های اخیر شرکت های تواید کننده فرش ماشینی و موکت نیز با درک این موضوع سرمایه گذاری و فعالیت گسترده ای را آغاز کرده اند.
کماليان در بخش ديگري از صحبت خود با اشاره به اينکه در بازار موکت صادرات نسبت به مصرف داخلي غلبه پيدا کرده استف، تصريح کرد: توليد موکت هم نيازمند حمايت است چرا که هنوز در شهرهاي کوچک مصرف خوبي دارد، اما حمايت از توليد و عرضه فرش ماشيني اولويت دارد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن