اخبار فرش ماشینی

فرش و دور نگه داشتن آلرژي ها

بر طبق تصور همگان بيماران آسم و يا افرادي که از بيماري آلرژي رنج مي‌برند بايد از فرش در محيط  زندگي خود دوري کنند تا دچار مشکلات تنفسي و آلرژي نشوند در حالي که اين تصور اشتباه است و خلاف آن اثبات شده است.

تحقيقات نشان مي‌دهد فرش‌هاي استاندارد باعث افزايش کيفيت هوا مي‌شوند و مي‌توانند مانند يک دام براي نگه داشتن گرد و خاک و مواد آلرژي زا عمل کنند و هواي قابل تنفس بهتري براي ما فراهم کنند.

درواقع خاب فرش بسياري از مواد ريز ، گرد و غبار ، پوست و موي حيوانات خانگي و … را در خود نگاه مي‌دارد تا به وسيله اولين مکش جاروبرقي يا ساير وسايل تميز کننده پاک شوند. کفپوش‌هاي ديگر که مانند فرش داراي خاب نيستند موجب بازگشتن اين مواد و گرد و غبار ريز به هواي تنفس در محيط مي‌شوند. فرش داراي کمترين ترکيبات فرار و پخش شونده در فضا در مقايسه با ساير کفپوش‌ها مي‌باشد و يکي از کمترين مواد توليد کننده ذرات پخش شونده در هوا مورد مصرف در صنايع ساختماني و نوسازي است.

 

مؤسسه سي آر آي آمريکا به عنوان يک مرجع در استانداردسازي و بازيافت فرش‍ها در ايالات متحده آمريکا اقدام به ارائه ليبلي با نام GREEN LABLE PLUS مي‌کند که در آن فرش‌هاي استاندارد بدون هيچ گونه انتشار آلودگي در هوا و … مجاز به دريافت آن هستند. شرکت‌هايي که به طور دلخواه و داوطلبانه براي دريافت اين گواهي نامه اقدام مي‌کنند بايد به کاهش هرگونه عاملي که  در آلودگي و کيفيت هوا تاثير منفي دارد پايبند و متعهد باشد و نشان دهنده اين است که قبلاً اين فرش در آزمايشگاه‌هاي مجهز و مستقل خصوصي مورد بررسي قرار گرفته و آنها را با موفقيت پشت سر گذاشته است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن