فرابورس همچنان بر مدار بانكي‌ها

فرابورس همچنان بر مدار بانكي‌ها

 

بازار فرابورس روز گذشته را نيز همچنان تحت تاثير معاملات پرحجم نمادهاي بانكي بود به طوري كه ۶۴ درصد از حجم كل مبادلات ديروز از سوي بانك ايران زمين و حق‌تقدم آن شكل گرفت.

در معاملات روز گذشته بيش از ۹۴ ميليون برگه اوراق بهادار در ميان سهامداران فرابورسي جابه‌جا شد و ارزش كل معاملات به ۸/۲۰۴ ميليارد ريال رسيد كه بانك ايران زمين و حق‌تقدم آن هر كدام به ترتيب با معاملات ۵/۲۰ و ۵/۳۹ ميليون سهمي به ارزش ۳/۳۳ ميليارد ريال و ۲۱ ميليارد ريال در صدر معاملات قرار گرفتند.
همچنين در اين بازار صنايع پتروشيمي تخت جمشيد با جابه‌جايي ۱۸ ميليون سهم به ارزش ۳/۳۶ ميليارد ريال معاملات پررونقي داشت.

بازار اوراق مشاركت نيز با معاملات ۷/۱۹ ميليارد ريالي اوراق مشاركت نارنجستان و ۲/۱۵ ميليارد ريالي اوراق مشاركت نفت مورد توجه قرار گرفت.
در مجموع در بازار ديروز بيشتر نمادها با افت نرخ مواجه شدند. به طوري كه از ۷۰ نماد معامله شده در اين روز ۱۰ نماد با رشد نرخ به كار خود پايان دادند كه در اين ميان مي‌توان به نوسان مثبت نمادهاي همراه اول، بيمه پارسيان، باغميشه، افرانت و فولاد آلياژي يزد اشاره كرد.

اين در حالي است كه تمامي امتيازات تسهيلات مسكن با افت قيمتي در محدوده ۲ تا ۴ درصد مواجه شدند و به ميانگين قيمت ۶۵۰ هزار ريال رسيدند.
همچنين در پايان معاملات روز گذشته نماد معاملاتي گسترش تجارت و سرمايه ايرانيان، جهت برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه ۷ تير و اوراق مشاركت گروه صنعتي بوتان نيز، به منظور پرداخت سود علي‌الحساب سه ماهه در پايان معاملات متوقف شدند.

فرابورس ميزبان دو عرضه بلوكي
افزون بر اين بلوك ۱۰۰ درصدي شركت توليد نيروي برق آبادان و شركت كشت و صنعت شهيد بهشتي، امروز در فرابورس عرضه مي‌شود.
بر این اساس سازمان خصوصي سازي، ۲۲۰ميليون سهم شركت توليد نيروي برق آبادان معادل ۱۰۰ درصد از سهام اين شركت به ارزش ۸/۵ هزار ميليارد ريال و به نرخ پايه هر سهم ۲۶ هزار و ۷۲۷ ريال در بازار پايه فرابورس عرضه مي‌كند. تعداد سهام مورد عرضه كشت و صنعت شهيد بهشتي نيز ۸ ميليون و ۳ هزار و ۳۸۰ سهم معادل ۱۰۰ درصد از سهام اين شركت است و ارزش پايه هر سهم آن ۱۹۵ هزار و ۹۲۳ ريال و ارزش كل آن ۱۵۶۸ ميليارد و ۴۶ ميليون و ۲۱۹ هزار و ۷۴۰ ريال تعيين شده است.

 

10-01

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *