اخبار نساجی

طرح نوسازی،بازسازی و ساماندهی صنعت چرم و كفش كشور بررسی شد

 

طرح نوسازی،بازسازی و ساماندهی صنعت چرم و كفش كشور بررسی شد

در سیزدهمین نشست كارگروه حمایت از تولید طرح نوسازی، بازسازی و ساماندهی چرم و كفش مورد بررسی قرار گرفت.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

در در سیزدهمین نشست كارگروه حمایت از تولید مقرر شد در راستای حمایت های ارزی و ریالی از واحدهای چرمسازی، محصولات چرمی وكفش و جهت ایجاد، بازسازی و نوسازی واحدهای مذكور، صندوق توسعه ملی از طریق بانك های عامل طرف قرارداد، ارز مورد نیاز را در اسرع وقت در اختیار واحدهای مذكور قرار داده و سود تسهیلات اعطایی صنایع مذكور را یك درصد كمتر از نرخ تسهیلات متعارف آن صندوق منظور نمایند.

همچنین عوارض صادراتی سالامبور و وت بلوی گوسفندی به ترتیب به میزان ۳۰% و ۲۵% قیمت پایه صادراتی تعیین شد.

جایزه صادراتی چرم تكمیل شده به ۱۰% و محصولات چرمی وكفش به ۱۵% افزایش یافت و مقرر شد اعتبار آن از محل درآمدهای ناشی از عوارض صادراتی مواد اولیه و حقوق ورودی واردات مواد اولیه و نهایی صنایع چرم، كفش و محصولات چرمی در بودجه سنواتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی منظور شود.

همچنین به منظور تامین هزینه های ایجاد و راه اندازی، نوسازی و بازسازی و نگهداری تصفیه خانه های چرم شهرهای مصوب(اعم از خصوصی و دولتی)، مقرر شد تا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، بودجه مناسبی را با پیشنهاد سازمان حفاظت از محیط زیست با رعایت ماده ۲۱۵ قانون برنامه پنجم توسعه كشور در بودجه سالانه منظور نماید.

واحدهای تولیدی چرمسازی مستقر در شعاع ۱۲۰ كیلومتری مركز تهران و حوزه استحفاظی شهرهای بزرگ نیز از تاریخ بهره‌برداری در محل جدید (شهرك های صنعتی مصوب) به مدت ۱۰سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود.

لازم به ذكر است كارخانه‌های چرمسازی كه قبل از اصلاحیه قانون مالیات‌های ذكر شده انتقال یافته‌اند و یا در حال انتقال می‌باشند نیز مشمول معافیت این قانون از تاریخ ابلاغ قانون خواهند بود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن