مد و پوشاک

صنعت چرم مظلوم مانده است

مدیرکل دفتر نساجی و چرم وزارت صنایع و معادن گفت: صنعت چرم به عنوان صنعتی بسیار پایدار، منحصر بفرد و بدون جایگزین تاکنون مظلوم مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهندس مهدی اسلام پناه عصر پنجشنبه در بازدید از چهارمین نمایشگاه بین المللی کیف و کفش، چرم و صنایع وابسته اظهار داشت: اگرچه برند یک ارزش و افتخار محسوب می شود اما باید با این پدیده مقابله کرد زیرا ادامه روند برند پسندی، فضایی برای توسعه تولیدات داخلی باقی نخواهد گذاشت.

مدیر کل دفتر نساجی و چرم وزارت صنایع و معادن با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی مصرف افزود: باید الگوی مصرف را تغییر داد و به سمت بهینه کردن آن گام برداشت و در صنعت کیف کفش و چرم نیز به نوسازی و بازسازی ماشین آلات پرداخت.
وی با تاکید بر نقش بخش خصوصی در این حوزه اظهار داشت: به طور قطع بخش خصوصی می تواند در رسیدن کشور به دستاوردهای عظیم صنعت کیف و کفش و چرم کمک شایانی به دولت کند.
اسلام پناه دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی را از مهمترین برنامه های دولت عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار واحد تولیدی نساجی، چرم و کفش وجود دارد که با ادغام وزارتخانه ها به ۲۰ هزار واحد افزایش خواهد یافت که مدیریت و هماهنگی همه این واحدهای تولیدی نیازمند برنامه های راهبردی است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

فرش ماشینی خوب تبلیغات

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن