اخبار فرش ماشینی

صادرات فرش بوشهر مستقل می‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

.

ابوطالب شفقت در حاشیه برگزاری دومین جشنواره فرش و گبه استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنر فرش در بوشهر دارای سبک خوب و طراحی‌های منحصر به فردی است و توانایی‌‌های زیادی نیز در این زمینه موجود بوده اما سهم فرش بوشهر در بازار کم است.
وی افزود: برای رونق فروش فرش و گبه بوشهر درصدد هستیم تا بازارچه‌های فروش صنایع دستی را در بوشهر تقویت کنیم.

استاندار بوشهر گفت: فعال کردن بازارچه‌های صنایع دستی فرصتی برای تولید و درآمد بیشتر در این زمینه است.
شفقت با بیان اینکه هنر فرش دست‌باف از هنرهای خاص ایرانیان است، گفت: فرش دست‌باف ایران در دنیا جایگاه ممتازی دارد هر چند فرش ماشینی نیز سهم قابل توجهی در کشور دارا است.

دبیر دومین جشنواره فرش و گبه استان بوشهر نیز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: جشنواره فرش و گبه تا فردا ادامه دارد و در دو بخش نمایشگاه و معرفی برترین‌ها برگزار می‌شود.
امین کهوا افزود: در نمایشگاه فرش و گبه محصولات تولیدی بافندگان استان در بیست غرفه در محل مجتمع فرهنگی هنری بوشهر در معرض دید عموم قرار گرفته است.
وی گفت: در بخش برترین‌ها نیز سه بافنده نمونه، سه فرش نمونه، یک عکس و یک مقاله برتر در زمینه فرش و یک طراح نمونه معرفی می‌شوند.

دبیر دومین جشنواره فرش و گبه استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: سیاستگذاری و نظارت فرش کشور به مرکز ملی فرش سپرده شده و بخش از این وظایف نیز به استان‌ها واگذار شده است.
کهوا تصریح کرد: چون فرش یک کالای مزیت‌دار صادراتی است و فرش ایران در دنیا از سابقه درخشانی برخوردار است تلاش کردیم در جشنواره فرش ضمن قدردانی و ارج نهادن به زحمات فرش‌بافان زمینه‌ای فراهم شود تا بافندگان فرش در استان بوشهر با معرفی دستاوردهای خود در نمایشگاه، مسائل و مشکلات خود را به مسئولان بازگو کنند

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن