اخبار فرش ماشینی

شناسایی ۳۷۰ کارگاه قالیبافی خانگی در استان مرکزی

فرش

رئیس اداره فرش سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:در ۶ ماهه نخست امسال تعداد ۳۷۰ واحد کارگاه قالیبافی خانگی شناسایی و کارت قالیبافی صادر شده است.

غلامرضا امیری گفت: در مدت زمان یاد شده ۱۰۰۱ قالیباف مورد راستی‌آزمایی قرار گرفتند که از این تعداد ۸۹ نفر به عنوان بافنده غیرواقعی شناسایی و بیمه آنها قطع شد.

وی افزود: در این مدت تعداد ۷۳ نفر به سازمان تامین اجتماعی معرفی شده‌اند و تعداد ۹ پروانه تولید فرش غیرمتمرکز در شهرستان‌های اراک، خمین و دلیجان صادر شده است.

امیری همچنین ضمن اشاره به صدور یک فقره جواز تاسیس قالیشویی در اراک، از فعالیت ۱۰ واحد قالیشویی در استان خبر داد.

رئیس اداره فرش سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری نیز از طریق صندوق کارآفرینی امید استان میزان ۱۰۵میلیون تومان به  ۳۵ نفر از بافندگان خانگی تسهیلات پرداخت شده است.

امیری افزود: همچنین به تعداد پنج نفر از تولیدکنندگان فرش تسهیلاتی به ارزش ۵۰ میلیون تومان از محل پشتیبان به صندوق کارآفرینی امید جهت ترویج فرش دستباف پرداخت شده است.

رئیس اداره فرش سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در پایان، اعطای بودجه از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به منظور ترویج و توسعه فرش دستباف را از جمله درخواست‌های این سازمان برشمرد و گفت: سالیانه ۱۷ تا ۲۰ هزار مترمربع فرش دستباف در سطح استان مرکزی تولید می‌شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن