اخبار نساجی

شفافیت قیمت ارز، مهمترین ركن سیاست حمایت از تولیدكننده و مصرف كننده

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

شفافیت قیمت ارز، مهمترین ركن سیاست حمایت از تولیدكننده و مصرف كننده

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شفافیت قیمت ارز مهمترین ركن سیاست حمایت همزمان از تولید كننده و مصرف كننده است.

hinza chemical تبلیغات

«مهدی غضنفری» تصریح كرد: انشاالله بانك مركزی با توزیع ارز با قیمتی نزدیك به قیمت بازار این امكان را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم خواهد كرد تا به طور همزمان از تولید كننده و مصرف كننده حمایت مناسبتری انجام دهد.

وی خاطر نشان كرد: این بدین معنی است كه تولید كننده با دسترسی به ارز كافی، مواد اولیه و دیگر مایحتاج تولیدش را وارد می كند كه منجر به شفاف شدن بهای تمام شده محصولاتش می شود. لذا با نوسانات قیمت ارز و در صورت درخواست افزایش قیمت برای محصولات تولیدیش امكان تصمیم گیری برای آن به نحوی كه به مصرف كننده اجحاف نشود میسر خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس روال معمول مشخص نبود كه تولید كننده ارز مورد نیاز خود را با چه قیمتی از بازار تهیه می كند اما با سیاست جدید بانك مركزی این قیمت ثبت خواهد شد و در صورت درخواست افزایش قیمت، بررسی می شود كه این به حق و معقول است یا غیر منطقی، لذا برای سازمان حمایت از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان امكان عدم پذیرش و پذیرش درخواست فراهم می شود.

غضنفری تاكید كرد: این سیاست برای مصرف كنندگان هم قابل توجه خواهد بود چون وقتی كالایی با افزایش قیمت مواجه می شود یا ناشی از افزایش قیمت ارز است یا ناشی از گرانفروشی نظام توزیع كه این مسئله با سیاست جدید بانك مركزی مشخص خواهد شد و نحوه رفتار با آن تفكیك می شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن