اخبار فرش ماشینی

شرکت فرش هارونیان و ورود به بازار ماشینی

شرکت بین المللی فرش هارونیان که در آمریکا مستقر است برای اولین بار کلکسیون فرش ماشینی خود را در نمایشگاه فرش و کفپوش آتلانتا در ژانویه به نمایش خواهد گذاشت و رسما ورود خود به بازار تولید و فروش فرش ماشینی را  اعلام خواهد کرد.

این فرش جدید با ماشین الات بافت فرش ماشینی به روش ویلتون و با تراکم بسیار بالا و با استفاده از نخ های فرش پلی استری بافته خواهد شد که ظاهری مانند فرش های پشمی بسیار ظریف را ارائه می دهد. طرح و نقش این فرش ها برگرفته از ۴ فرش قدیمی و اصیل ایرانی است که در آرشیو شرکت فرش هارونیان در نیویورک وجود دارد.

به گزارش مجله نساجی کهن مدیر بازرگانی و مارکتینگ این شرکت درباره این فرش ها می گوید : ” این کلکسیون جدید از نظر طرح ، نقشه و نمای ظاهری فرش یک کلکسیون فوق العاده است چرا که روش بافندگی ویلتون علاوه بر ایجاد زیر دست بسیار عالی برای فرش و انعطاف بسیار بالایی که فرش می دهد ما را قادر می سازد تا ۱۶ رنگ را در بافت فرش استفاده کنیم و این در ترکیب با نقشه منحصر به فرد ما نمایی بی همتا به فرش بخشیده است. تراکم این فرش بسیار بالاست و دقیقا مانند یک فرش دستباف خود نمایی می کند. ما این کلکسیون را در بازار فرش لاس وگاس و آتلانتا ارائه خواهیم کرد.

طرح اصلی این کلکسیون از یک فرش زیبای بافت تبریز بافت بافندگان ماهری نظیر قربان دایی و فرجی کپی شده است.

فرش این شرکت آمریکایی در ترکیه بافته و تولید خواهد شد. ابعاد تولیدی این کلکسیون ۳ در ۵ فوت، ۱۰ در ۱۴ فوت و ۵ در۸ فوت خواهد بود. قیمت تخمینی فرش ۵ در ۸ فوت این شرکت ۶۰۰ دلار خواهد بود.

این فرش در تعداد محدودی تولید و پس از اتمام آن دیگر تولید نخواهد شده  و شرکت هارونیان طرح اصیل دیگری را وارد بازار خواهد کرد.

تحریریه مجله کهن

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن