اخبار نساجی

سهم «بالاست» از پروژه های راه آهن كشور به ۵۰ درصد رسید

تین نیوز: با اعلام برنده شدن شركت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن (بالاست) در مناقصات بازسازی و نوسازی خطوط ریلی محورهای جنوب و كرمان به میزان ۱۴۰ كیلومتر، این شركت وارد عرصه جدیدی از صنعت حمل و نقل ریلی پس از اجرای موفق روسازی ۱۰۵ كیلومتر از محورهای راه آهن غرب كشور (اراك – ملایر) شد.

مدیر عامل شركت بالاست ضمن اعلام این خبر افزود: مدت اجرای پروژه دو سال و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این دو پروژه مجموعا ۱۴ میلیون یورو به شكل ارزی و ۵۱۰ میلیارد به شكل ریالی است.

كامران سعیدی‌كیا در ادامه عنوان كرد: هدف‌گذاری مناسبی توسط این شركت جهت ورود به پروژه های ریلی همسو با افق سال ۱۴۰۴ و همچنین لزوم بازسازی و نوسازی خطوط ریلی موجود طی برنامه‌های راه آهن ج.ا.ا صورت گرفته است.
این مقام مسوول با بیان اینكه شركت در مناقصات اخیر موجبات اخذ ۵۰ درصد پروژه های بازسازی و نوسازی راه‌آهن ج.ا.ا در سال جاری را برای «بالاست» به همراه داشته است، خاطرنشان كرد: ادامه اجرای پروژه‌های یادشده شركت ناگزیر به تجهیز و تكمیل ناوگان ماشین‌آلات تخصصی روسازی ریلی است، تا بتواند با توان بیشتر در پروژه‌های آتی كشور اقدام كند.

به گفته مدیرعامل شركت مهندسی ساختمان و تاسیسات راه‌آهن، در مناقصه‌ای كه بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد، برنده پروژه بازسازی و نوسازی ۶۰ كیلومتر راه‌آهن جنوب با حجم سرمایه‌گذاری ۶ میلیون و ۴۵ هزار و ۵۱۱ یورو در بخش ارزی و در بخش ریالی به مبلغ ۲۱۷ میلیارد و ۷۱۱ میلیون و ۹۲۸ هزار و ۳۶۹ ریال شده است.
علاوه بر این بازسازی و نوسازی خط راه‌آهن كرمان به طول ۸۰ كیلومتر نیز از دیگر پروژه‌های راه‌آهن ج.ا.ا بوده كه اجرای آن به عهده شركت بالاست است.

حجم سرمایه‌گذاری این پروژه در بخش ارزی بالغ بر ۸ میلیون و ۶۰ هزار و ۹۶۰ یورو و در بخش ریالی نیز به مبلغ ۲۸۹ میلیارد و ۷۹۹ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۷۲۵ ریال است.
یادآور می‌شود كه بالاست سود هر سهم پس از كسر مالیات خود در بودجه سال مالی ۹۱ را با ۳۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته به طور خالص مبلغ ۲۲۵ تومان و ۷ ریال پیش‌بینی كرده، به گونه‌ای كه دستیابی به این رقم با توجه به افزایش سودآوری‌های این شركت از محل خدمات پیمانكاری، دور از ذهن نیست.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن