اخبار فرش ماشینی

سفير دانمارك در ايران: قم در زمينه فرش و سوهان داراي شهرت جهاني است

قم – سفير دانمارك در جمهوري اسلامي گفت: قم در زمينه صنعت فرش و سوهان داراي شهرت جهاني است.

آندرس كريستين هوگارد در ديدار با استاندار قم با ابراز خرسندي از حضور در شهر قم افزود: در طول سه سال حضور در ايران بسيار مشتاق بودم تا ديداري از قم داشته باشم و خوشحالم كه امروز اين فرصت فراهم شد.

وي ضمن اعلام آمادگي براي گسترش همكاري مشترك قم با دانمارك در زمينه هاي مختلف از جمله انرژي و مسائل فرهنگي،سوهان و فرش قم را از محصولات صاحب برند جهاني عنوان و خاطرنشان كرد:قم در درجه اول در زمينه فرهنگي و علمي و بعد در زمينه هاي اقتصادي و توليدي مثل سوهان و فرش، داراي شهرت جهاني است.

استاندار قم نيز در اين ديدار كه در محل استانداري انجام گرفت، اظهار كرد: قم بعنوان موطن و خاستگاه امام و انقلاب اسلامي، از جايگاه برجسته اي در سطح ملي و بين المللي برخوردار است.

كرم رضا پيريايي با اشاره به جاذبه هاي فرهنگي و مذهبي پرشمار قم گفت: مجموعه كاملي از فرصت هاي گردشگري مذهبي با محوريت حرم مطهر حضرت معصومه(س) در قم شكل گرفته و اين شهر را به يكي از اماكن هدف توريسم مذهبي در سطح ملي و جهاني تبديل كرده است.

وي حوزه بزرگ علميه قم را پشتوانه‌اي عظيم در تاريخ فرهنگ اسلام و از زمينه هاي مهم براي توسعه ديپلماسي علمي برشمرد و افزود: در زمان حاضر حدود۷۰ هزار طلبه خارجي در قم مشغول كسب علوم ديني هستند.

پيريايي با استقبال از توسعه روابط فرهنگي قم با دانمارك گفت:قم خاستگاه انقلاب و مركز علمي و انديشه اسلامي است و در اين زمينه به جد آماده همكاري با كپنهاگ و گسترش مبادلات فرهنگي و علمي هستيم.

وي با بيان اين كه شهر مقدس قم با حضور مراجع عظام تقليد، حوزه‌هاي علميه و صدها موسسه علمي و پژوهشي، داراي جايگاه ويژه‌اي در سطح ملي و بين‌المللي است، افزود: قم در كنار چنين جايگاهي، در زمينه هاي صنعتي و اقتصادي نيز داراي قابليت و ظرفيت هاي فراواني براي سرمايه گذاري است.

وي با اشاره به سطح روابط خارجي قم، گسترش بيش از پيش مراودات تجاري و فرهنگي قم با ديگر كشورها از جمله دانمارك را ضروري خواند و گفت: اين سفر مقدمه اي براي توسعه همه جانبه روابط قم با كپنهاگ بوده است و تشكيل كميته هاي مشترك در زمينه هاي مختلف مي تواند سرآغازي براي اين مهم باشد.

استاندار قم با اشاره به روند پرشتاب توسعه و عمران قم گفت: با اقدامات بزرگ عمراني و ايجاد زيرساخت لازم، قم امروز در مسير عمران و آباداني قرار گرفته و فرصت هاي خوبي براي سرمايه گذاري سرمايه گذاران داخلي و خارجي در اين شهر فراهم شده است.

پيريايي با اشاره به آغاز به كار دولت يازدهم، ساختارهاي اجرايي نظام مقدس جمهوري اسلامي را ظرفيت آفرين دانست و گفت: در دوره جديد تلاش شده است تا از ظرفيت ديپلماسي كشور به شكل مطلوبي استفاده شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن