اخبار فرش ماشینی

سایه ترک‌ها بر سر نمایشگاه پوشاک ایران/انصراف برخی برندهای ایرانی

 

نمایشگاه پوشاک ایران در حالی در بهمن ماه برگزار می‌شود که با تعویق یک ماهه، زمان برگزاری آن همزمان با نمایشگاه پوشاک ترکیه در تهران خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی پوشاک ایران که در ابتدا قرار بود در آذر ماه امسال برگزار شود با تعویق یک ماهه از ۱۲ تا ۱۵ بهمن در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد که به نوعی مهمترین رویداد صنعت پوشاک کشور به شمار می‌رود.

در همین راستا نمایشگاه پوشاک ترکیه در تهران نیز قرار است از اول تا چهارم فوریه سال جاری یعنی ۱۲ تا ۱۵ بهمن در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شود.

آیسون یلماز، مدیر برگزاری نمایشگاه پوشاک ترکیه نیز با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گفته است که غرفه‌ها در زمینی به وسعت ۲۳۷۵ متر مربع برگزار خواهد شد که نزدیک به نصفی از وسعت نمایشگاه تهران است.

البته این موضوع اعتراض برخی از تولیدکنندگان نساجی ایران را نیز در پی داشته است، تا جایی که برخی از آن‌ها که از برندهای خوب ایرانی به شمار می‌روند، از حضور در این نمایشگاه انصراف داده‌اند.

سعید حسین‌زاده، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی ایران در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از مسئولان به دلیل عمل نکردن به قول‌هایی که برای امکانات، تبلیغات و تسهیلات داده بودند، گفت: چند روزی است که تبلیغات گسترده‌ای روی نمایشگاه ترکیه آغاز شده در صورتی که ما هیچ گونه فعالیتی نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه این امر موجب کوچک شدن صنعت پوشاک ما می‌شود، اظهار کرد: آن‌ها در برگزاری نمایشگاه هدفمند عمل می‌کنند اما به رغم اینکه قرار بود به واسطه جابجایی نمایشگاه، مسئولان تسهیلات و امکاناتی را در اختیار ما بگذارند و برای ما تبلیغات کنند، فعالیت خاصی صورت نگرفته است.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی ایران افزود: با تغییر زمان برگزاری نمایشگاه برخی از برندهای خوب ایران از شرکت در نمایگشاه انصراف دادند، چراکه بهمن ماه اصلا فرصت مناسبی برای برگزاری نمایشگاه پوشاک نیست و تولیدکنندگان عمدتا درگیر برنامه‌های شب عید خود هستند.

حسین زاده ادامه داد: برندهایی هم که برای برگزاری نمایشگاه ایستادند با حجم عظیم تبلیغات ترکیه مواجه شده‌اند و این به پوشاک ما ضربه می‌زند. ما روز گذشته در این زمینه جلسه‌ای داشتیم و نامه اعتراضی نیز نوشتیم که مسئولان لااقل به قول‌های خود عمل کنند.

برگزاری همزمان نمایشگاه پوشاک ایران و ترکیه از یک سو و قرارداد ترجیحی تجارت ایران و ترکیه در زمینه نساجی و پوشاک از سوی دیگر این روزها حساسیت فعالان این صنعت را بیش از پیش برانگیخته است.

ایران بر اساس تجارت ترجیحی خود با کشور ترکیه تعرفه واردات پوشاک از این کشور را ۴۰ درصد کاهش داد و به ۱۶۰ درصد رساند که این امر هم انتقاد تولیدکنندگان نساجی ایران را به همراه داشت.

به هر حال به نظر می‌رسد برگزاری همزمان این دو نمایشگاه با این سطح تبلیغات، توجه مردم را بیشتر به سمت نمایشگاه‌ ترک‌ها برده و این موضوع تضعیف صنعت نساجی کشور که یکی از مهم‌ترین صنایع ایران محسوب می‌شود را به همراه خواهد داشت.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن