اخبار نساجی

سامانه هوشمند ترانزیت كالا در گمركات كشور راه‌اندازی می‌شود

 

تهران- به‌منظور ساماندهی محمولات ترانزیتی- صادراتی، سامانه هوشمند ترانزیت كالا در گمركات اجرایی كشور راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی گمرك ایران ، همچنین به ‌منظور جلوگیری از ازدحام و تراكم كامیون‌ها در مرزهای كشور، اظهار كالاهای صادراتی حتی‌المقدور در گمركات مبدأ و داخلی صورت خواهد گرفت.

‘ناصر علی‌مددی‌جهرمی’، معاون حقوقی گمرك ایران با بیان این مطلب در نشستی كه با حضور رئیس كل، معاونین و جمعی از مدیران كل و مسئولان گمرك ایران در ستاد مركزی این سازمان برگزار شد، ضمن اشاره به وضعیت تردد كامیون‌ها در گمرك بازرگان گفت: به‌منظور كاهش ترافیك در این گمرك و تسهیل خروج كامیون‌های خالی، مقرر شد حوزه نظارت گمركات استان آذربایجان‌غربی ضمن انجام بررسی‌های لازم، اقدامات مربوط را در این زمینه به‌عمل آورده و اطلاعات خروج به گمرك بازرگان اعلام شود.

وی همچنین ضمن برشمردن اقدامات انجام شده در جهت رفع مشكلات موجود، در حوزه ترانزیت، بر اهمیت راه‌اندازی و پیاده‌سازی سامانه هوشمند ترانزیت كالا در گمركات بعد از نهایی شدن و ابلاغ آن از سوی ادارات ستادی تأكید كرد.

معاون حقوقی گمرك ایران افزود: با توجه به بخشنامه جدید اداره كل نظارت بر ترانزیت، گمركات مكلفند فهرست شركت‌هایی را كه در آن حوزه دارای پرونده قضایی بوده، لیكن نام آنها در فهرست درج نشده به اداره كل ترانزیت اعلام كنندتا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان كرد: گمركات مبدأ و ترانزیت مكلفند قبل از هر اقدام از مجوز فعالیت شركت‌ها و اعتبار آن در بانك اطلاعاتی شركت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مطمئن شده و از فعالیت شركت‌های فاقد مجوز جلوگیری كنند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن