زنجان دو نمایشگاه فرش در کشورهای آلمان و آمریکا برگزار می کند

فرش

محسن جعفری از برگزاری دو نمایشگاه فرش دستباف استان زنجان در خارج از کشور خبر داد و افزود: نمایشگاه فرش دستباف در کشور آلمان اواسط دی ماه سالجاری و نمایشگاه دوم بهمن ماه، در کشور آمریکا برگزار می شود.

جعفری هدف از برگزاری این دو نمایشگاه را معرفی فرش دستباف استان زنجان، رایزنی بخش خصوصی برای فروش و صادرات فرش که این این دو نمایشگاه در توسعه صادرات فرش می تواند موثر باشد.

وی تاکید کرد: پیدا کردن مشتری برای فرش دستباف استان زنجان مهمترین مزیت این دو نمایشگاه است.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی سال جاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان برای ارتقای تولید با کیفیت فرش استان زنجان برنامه ریزی لازم را تدوین کرده و هشت دوره آموزشی قالی بافی  در نیمه دوم سالجاری را در دستور کاری خود قرار داده است.

وی اظهارکرد: تولید با کیفیت فرش مستلزم آموزش درست قالیبافان است و طی سالجاری بیش از ۳۵۰ نفر دوره می بینند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت: توجه به بحث تولید با کیفیت فرش باعث ایجاد رونق اقتصادی این حوزه می  شود.

جعفری تاکید کرد: ۹۵ درصد از قالیبافان برای آموزش نقشه کشی ثبت نام کردند و استقبال قالیبافان بسیار مطلوب است.

وی همچنین به آموزش افراد فعال در حوزه تولید و ناظرین فنی فرش اشاره کرد و افزود: در این میان برای اینکه مواد اولیه ای که به دست مصرف کننده یعنی قالیباف برسد باید مواد اولیه دباغی نشده عرضه نشود امور فعالان این حوزه هم طی سالجاری در برنامه این سازمان است چرا که باعث ارتقای کیفی فرش می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *