روشهای کاهش هزینه های شرکت در نمایشگاه

با توجه به اینکه شرکت در نمایشگاه هزینه های نسبتا سنگینی را می تواند در پی داشته باشد،یکی از نکاتی که مدیران شرکتها بر آن اصرار می ورزند،کاهش هزینه های مربوطه به گونه ای معقولانه است.در ذیل به مواردی اشاره گردیده است که توجه و رعایت آن می تواند درکاهش هزینه های نمایشگاهی موثر واقع شود.

۱-دفترچه راهنمای شرکت در نمایشگاه را بطور کامل و دقیق مطالعه کنید و با مقررات نمایشگاه آشنا شوید گاهی بی توجهی و یا تا آگاهی از مقررات نمایشگاه موجب می گردد تا شما نتوانیددر زمان مقرر اقدامات لازم را جهت شرکت در نمایشگاه انجام دهید.برای مثال عدم توجه به مهلت ثبت نام در نمایشگاه و یا ناآگاهی از برنامه زمان بندی ارایه شده از سوی برگزارکننده نمایشگاه ممکن است هزینه هایی را برای شما در پی داشته باشد.
۲-تا حد امکان از هتل هایی که از سوی برگزارکنندگان نمایشگاه به شما پیشنهاد می شود،استفاده نمایید.زیرا از این طریق هزینه های اقامت شما تا اندازه زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
۳-یک جعبه ابزار همراه خود داشته باشید.
۴-در ارایه برشورها و کاتالوگها دقت کنید.
۵-به دنبال فرصتهای پایاپای باشید.
۶-با مدیران نمایشگاه همکاری کنید.
۷-برای غرفه خود از کارمندان و در صورت نیاز از مترجمان بومی استفاده کنید

نکته:

چنانچه قصد دارید تا آنجا که ممکن است هزینه هایتان را کاهش دهید به نکات ذیل عمل نمایید:

۱-سعی کنید بروشورهای تبلیغاتی کالاهای خود را خودتان طراحی کنید.
۲-از چاپ کاتالوگ ها و مطالب تبلیغاتی دیگر بصورت چهار رنگ خودداری کنید
بجای آن از کاتالوگ های تک رنگ استفاده نمایید البته جهت تنوع بخشیدن به آن می توانید از سایه های مختلف در طرحها استفاده کنید.
۳-در بروشورهای تبلیغاتی خود تا زمانی که از شماره غرفه خود مطمئن نشده ایداز درج شماره غرفه بر روی آن خودداری کنید.
۴-قبل از انتشار کاتالوگ ها و دیگر موارد تبلیغاتی کالا،به دقت مطالب تنظیم جهت درج در کاتالوگ و بروشورها را مطالعه کنید تا فاقد اشتباه فاحش باشد.در غیر این صورت ،چاپ آن موارد هیچ کاربردی نخواهد داشت و فقط باعث زیان مالی شما می شود.
۵-جهت اقامت حتما قبل از سفر اتاقی را در یک هتل ترجیحا نزدیک نمایشگاه رزرو نمایید.
۶-چنانچه برخی موسسات تورهایی را جهت حضور در نمایشگاه راه اندازی نموده اند با توجه به هزینه های پایین آن استفاده از آن تورها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مطلوب  بودن،از آن تورها استفاده کنید.
۷-چنانچه مایل بودید می توانید جهت عزیمت به هتل محل اقامت و یا آمدن به نمایشگاه بجای تاکسی از اتوبوس استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *