اخبار نساجی

رشد ۴۶ درصدی صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال ۹۰

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رشد ۴۶ درصدی صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال ۹۰

رییس كل سازمان توسعه تجارت ایران، از رشد ۴۶ درصدی صادرات خدمات فنی و مهندسی در سال ۹۰ خبر داد.

به گزارش ایرنا از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)، ‘حمید صافدل’ با بیان اینكه طی سال ۹۰ میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی به مرز ۴ میلیارد دلار رسید ، افزود: حجم تجارت خارجی ایران ۱۱۵ میلیون تن بود كه ارزش آن به ۱۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

hinza chemical تبلیغات

وی اظهارداشت: طی این مدت فعالیت های خوبی در زمینه اجرای پروژه های مختلف صنعتی، نیروگاهی، ایجاد خطوط شهری آب ،برق، مخابرات، راهسازی و ایجاد تصفیه خانه های شهری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین ایران برای نخستین بار موفق به ساخت استادیوم ورزشی در یكی از كشورهای هدف صادراتی شد.

وی با بیان اینكه با برنامه ریزی انجام شده حجم صادرات غیرنفتی كشور به ۷۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت، گفت: توسعه صادرات غیرنفتی در ایجاد فرصت های شغلی، افزایش درآمد، توازن در تراز تجاری كشور، فعال سازی فضای اقتصادی بسیار موثر و كارساز است و می تواند موجب شكوفایی كشور شود.

صافدل، صدور كالا به خارج از كشور را معرفی هویت و عظمت ایران به دنیا دانست و تصریح كرد: دولت وظیفه دارد با حمایت لازم از صادركنندگان كالا به این كارآفرینان و تولیدكنندگان بیش از گذشته كمك كند.

وی، بهبود كیفیت كالاهای صادراتی، شناسایی، دسترسی و بهره برداری از بازارهای هدف را از راههای دستیابی به توسعه صادراتی كشور برشمرد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن