اخبار نساجی

رشد ۳۸ درصدی درآمدهای مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده در بودجه

 

رشد 38 درصدی درآمدهای مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده در بودجه

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به رشد ۳۸ درصدی درآمدهای مربوط به مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده در لایحه بودجه ۹۲، گفت: محور اصلی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، ایجاد شفافیت است که متاسفانه به دلیل ضمانت اجرایی این قانون فراریان از پرداخت مالیات نسبت به اجرایی شدن آن مقاومت بسیاری دارند.

حسین وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، اظهار کرد: این لایحه آبان ماه سال گذشته به مجلس ارائه شد و اکنون در کمیسیون اقتصادی و سایر کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است و به نظر می رسد پس از تصویب لایحه بودجه سال جاری، بررسی آن سرعت بیشتری بگیرد.

وی در ادامه درباره انتقاد نمایندگان نسبت به لایحه تصریح کرد: ممکن است نظرات اصلاحی نسبت به این لایحه وجود داشته باشد اما بعید است کلیه مواردی که بررسی شده ، رد شده باشد.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی درباره نقش لایحه در وصول درآمدهای مالیاتی در بودجه سال ۹۲ با توجه به عدم بررسی کامل آن، گفت: با توجه به عدم تصویب لایحه مالیاتی، برخی احکامی را که برای وصول درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۲ لازم بود، در لایحه بودجه ۹۲ لحاظ کردیم.

وکیلی با اشاره به این که بدون در نظر گرفتن درآمدهای مربوط به گمرک، درآمدهای مربوط به مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده در لایحه از رشد ۳۸ درصدی برخوردار شده است، ادامه داد: در لایحه بودجه ۹۲ درآمدهای مربوط به مالیات‌های مستقیم، ۳۳ هزار میلیارد تومان و مالیات کالاها و خدمات حدود ۱۱٫۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی در پایان تاکید کرد: محور اصلی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، ایجاد شفافیت است که متاسفانه به دلیل ضمانت اجرایی این قانون فراریان از پرداخت مالیات نسبت به اجرایی شدن آن مقاومت بسیاری دارند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن