اخبار نساجی

رحیمی:تولیدانواع چوبهای زودبازده در بین كشاورزان شمالی ترویج می شود

 

رحیمی:تولیدانواع چوبهای زودبازده در بین كشاورزان شمالی ترویج می شود

ساری – معاون اول رئیس جمهوری با تاكید بر لزوم افزایش تولید چوب و توسعه صنایع چوبی، یكی از راه های تامین چوب برای واحدهای تولیدب MDF را ترویج زراعت چوب در استان های شمالی دانست و اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم برای تحقق این موضوع مهم صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ‘ محمد رضا رحیمی ‘ كه در مازندران به سر می برد روز یكشنبه در مراسم افتتاح واحد تولیدی MDF آرین شیمی ساری، افزود: رییس جمهوری همانگونه كه در تولید مسكن مهر با موفقیت عمل كرده است در بخش برنامه ریزی برای تولید انواع محصولات كشاورزی طراحی مناسبی را در دست اقدام دارد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینكه در مقابل كسانی كه زمین های ملی را تصرف كرده اند و یا آن را به غارت برده اند، ایستادگی می كنیم، اظهار داشت : زمین های منابع ملی را در اختیار كشاورزان به منظور تولید انواع محصولات كشاورزی، بویژه زراعت چوب قرار خواهیم داد .

وی با بیان اینكه ۱۱ كارخانه فعال تولید كننده MDF كشور نیازمند چوب هستند، ادامه داد: به طور یقین مصوبه در اختیار قرار دادن زمین های ملی به منظور زراعت چوب را با جدیت پیگیری می كنیم.

معاون اول رییس جمهوری خاطر نشان كرد: باید از واردات چوب حداكثر استفاده را با انجام تغییرات و فرآوری های مطلوب ببریم و كیفیت چوب های وارداتی را افزایش دهیم.

به گفته رحیمی واردات چوب از روسیه با رعایت مسایل قرنطینه ای و به دلیل نیاز با جدیت پیگیری خواهد شد و در كشور با ایجاد ارزش افزوده حداكثر استفاده را از آن به عمل خواهیم آورد .

وی در ادامه از عملكرد مطلوب و پیگیری مجدانه استاندار مازندران برای توسعه و پیشرفته استان تقدیر و تشكر كرد و گفت: انتظار داریم تا زارعت چوب در استان مازندران با جدیت پیگیری شود.

وی با بیان اینكه امروز توسعه و پیشرفت كشور فقط با فروش نفت صورت نمی گیرد، گفت: سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و صنعتی، دشمنان را نسبت به تحریم های اقتصادی علیه نظام ناامید كرده است.

واحد تولید MDF آرین شیمی ساری در زمینی به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده و ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ متر مكعب تولید خام و روكش MDF را دارد.

این واحد تولیدی برای تعداد ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می كند.

معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح و راه اندازی چند طرح تولیدی، صنعتی و كشاورزی در مازندران، بامداد امروز وارد ساری شد

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن