اخبار نساجی

دولت محدودیت های داخلی را از پیش روی فعالان اقتصادی بردارد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

دولت باید زیرساخت ها و بسترهای لازم در فضای داخلی و سطح بین المللی برای توسعه صادرات را فراهم کند/در شرایطی که برخی محدودیتهای خارجی پیش روی فعالان اقتصادی قرار دارد دولت باید با اعمال حمایت های واقعی و رفع موانع، برخی از محدودیت های داخلی را از پیش روی فعالان بردارد.

ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران ضمن تاکید بر اینکه شرایط خاص امروز کشور منجر به افزایش هزینه‌ها برای تولید و تجارت شده است، عنوان کرد: امروز حمایت دولت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در شرایطی که برخی محدودیت‌های خارجی پیش روی فعالان اقتصادی قرار دارد دولت باید با اعمال حمایت‌های واقعی و رفع موانع، برخی از محدودیت‌های داخلی را از پیش روی فعالان بردارد.

یحیی آل اسحاق در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: آمارهای موجود بیانگر آن است که باوجود مشکلات مختلف، یک روند رو به رشد در حوزه تجارت خارجی کشور طی می‌شود البته با معیارهای قابل قبول فاصله زیادی وجود دارد و راه زیادی را باید پیمود.

hinza chemical تبلیغات

به گفته وی؛ دولت باید زیرساخت‌ها و بستر لازم در فضای داخلی و سطح بین المللی را برای توسعه صادرات فراهم کند. از سوی دیگر در پرداخت جوایز صادراتی هم که قرار بود به نوعی بخشی از زیان ناشی از تثبیت نرخ ارز را برای صادرکنندگان کاهش دهد، تعلل می‌شود و منابع مورد نیاز برای این امر اختصاص نمی‌یابد.

آل اسحاق تصریح کرد: فعالان اقتصادی باید آگاه باشند که در عرصه تجاری برای پیروز شدن باید بجنگند. عملکرد تولیدکننده‌ای که در سطح بازارهای داخلی فعالیت می‌کند با یک تولیدکننده صادرات گرا متفاوت است و این تفاوت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد. در خصوص کالای صادراتی به عنوان ضلع سوم یک فرآیند تجاری نیز باید توجه داشت که محصول باید براساس نیاز و سفارش بازارهای هدف تولید شود نه آنکه تولید صورت گرفته و برای مازاد آن برنامه صادراتی تدوین شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن